Halı yıkama ve sağlık

Eryaman halı yıkama olarak halılarınızı kendinizin yıkamasını da önermiyoruz. Üç kuruş tasarruf etmek namına ne emeğinizi ne de paranızı çöpe atmayın. Zira evinizde yapacağınız halı yıkama gerçekte hem biz profesyonel halı yıkamacıların yıkadığı kadar temiz olmaz ve hem de gerçekte hesaplandığında ekonomik açıdan da karlı değildir. Kaldı ki sağlığın tasarrufu olmaz. Halılarınızı belirli bir süreye bağımlı kalmaksızın muhakkak periyodik olarak uzman halı yıkamacılara yıkatmalısınız. Bu sağlık gerekçeleri bakımından da olmazsa olmaz önem arz etmektedir.

Halılarınızın yıkanma sürelerinin tayininde gözle görülür leke profili zaman zaman aldatıcı olabilmektedir. Halıların yıkanma süresini kesinlikle kirlendiğinde yıkatırım mantığı ile tespit edilmemelidir. Zira halılar kirlenmemiş gibi göründüğü halde bakteri yuvası halinde olabilir. Bu tür durumlara aldanmamak için bilinçli olmak ve senede en az bir defa halıları yıkatmak gereklidir.

Halılarınızı yıkatacağınız firma konusunda yeteri kadar tecrübe sahibi olmalı. Kesinlikle aslında bir oto yıkama firması olmamalıdır. Halılarınızın steril bir şekilde yıkandığından emin olmak için halılarınızı arabalarla aynı mekanda yıkanmadığından emin olmalısınız. Halı yıkama esnasında kullanılan ekipmanlar profesyonel halı yıkama ekipmanları olmalı ve halıları yıkayan personel, konusunda uzman olmalı. halılarınız yıkanırken çamaşırlar için üretilmiş sert leke çıkarıcılar kullanılmamalı. halı yıkama için özel olarak üretilen halı yıkama şampuanları kullanılmalıdır.

Halı yıkama ancak bu şartların bir araya gelmesi ile gerçek manada icra edilmiş olur. Sağlığın tasarrufu ve dikkatsizliği olmaz. Bu konuda herkesi yeterince bilinçli ve sağduyulu olmaya davet diyoruz.