Halı yıkama ve sağlık

Eryaman halı yıkama olarak halılarınızı kendinizin yıkamasını da önermiyoruz. Üç kuruş tasarruf etmek namına ne emeğinizi ne de paranızı çöpe atmayın. Zira evinizde yapacağınız halı yıkama gerçekte hem biz profesyonel halı yıkamacıların yıkadığı kadar temiz olmaz ve hem de gerçekte hesaplandığında ekonomik açıdan da karlı değildir. Kaldı ki sağlığın tasarrufu olmaz. Halılarınızı belirli bir süreye bağımlı kalmaksızın muhakkak periyodik olarak uzman halı yıkamacılara yıkatmalısınız. Bu sağlık gerekçeleri bakımından da olmazsa olmaz önem arz etmektedir.

Halılarınızın yıkanma sürelerinin tayininde gözle görülür leke profili zaman zaman aldatıcı olabilmektedir. Halıların yıkanma süresini kesinlikle kirlendiğinde yıkatırım mantığı ile tespit edilmemelidir. Zira halılar kirlenmemiş gibi göründüğü halde bakteri yuvası halinde olabilir. Bu tür durumlara aldanmamak için bilinçli olmak ve senede en az bir defa halıları yıkatmak gereklidir.

Halılarınızı yıkatacağınız firma konusunda yeteri kadar tecrübe sahibi olmalı. Kesinlikle aslında bir oto yıkama firması olmamalıdır. Halılarınızın steril bir şekilde yıkandığından emin olmak için halılarınızı arabalarla aynı mekanda yıkanmadığından emin olmalısınız. Halı yıkama esnasında kullanılan ekipmanlar profesyonel halı yıkama ekipmanları olmalı ve halıları yıkayan personel, konusunda uzman olmalı. halılarınız yıkanırken çamaşırlar için üretilmiş sert leke çıkarıcılar kullanılmamalı. halı yıkama için özel olarak üretilen halı yıkama şampuanları kullanılmalıdır.

Halı yıkama ancak bu şartların bir araya gelmesi ile gerçek manada icra edilmiş olur. Sağlığın tasarrufu ve dikkatsizliği olmaz. Bu konuda herkesi yeterince bilinçli ve sağduyulu olmaya davet diyoruz.

Zen marka halılar sağlıklı şekilde ne tür leke çıkarıcılarla temizlenebilirı

Vazgeçilmez eşyalarımız olan halıların yıkama işleminden beklenen başarılı neticeyi kazanmak için profesyonellik gerektiren bir sürü kurallara uymak son derece önemlidir. Halı temizliğine özen gösteren birisiyseniz ve en azından beklentinizin altında sonuçlarla muhatap olmaktan korku duyuyorsanız halılarınızı emanet edeceğiniz halı yıkama fabrikasına iş yaptırırken önemli hususları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Görüyoruz ki zen marka halılar yıkanırken iyi bir yıkama için, ilk önce göz önünde bulundurulması gereken şey, yıkama işini vereceğimiz işletmenin halı yıkama konusunda bilgi ve deneyim sahibi bir halı yıkama fabrikası olmasındaki mecburiyettir. Zira halıları temizleyecek fabrikanın kalite göstergesi, özverili personel ve bununla beraber, kullandığı malzemelerin yüksek kalitede olmasıyla mukayese edilir. Halı yıkama işlerinde birinci aşama, halı toplama servisinin istenen anda halılarınızı almaya gelmesidir ve bu aşama için artı bir para alınmamalıdır. Bu manada kaliteli bir halı yıkama ve overlok şirketi hiç gecikmeden ve söz verdiği saatte verilen adreste olur. Bu yolla yıkamanın yapılacağı kısma naklolan yıkanacak malzemeler bir an önce türleri göz önüne alınarak farklı bölümlere ayrılır zira farklı özellikteki halılar aynı ekipmanlarla yıkama yapılamamaktadır. Teknolojik gelişmelerle birlikte son senelerde farklı iki halı ve kilim yıkama şekli izlenmeye başlanmıştır ki, bu metotlardan birincisi elle yıkama şeklinde bilinen yöntem, ikincisi ise tam otomatik yıkama makinesi ile icra edilen yıkama tipidir. Bilgisayarlı halı ve kilim yıkama makinesiyle icra edilen yıkamanın eski sisteme göre fazlaca avantajı gözlemlenir ki, bu faydaların en fazla önemli olanı bizce çift taraflı yıkamadır. Zen marka halılar elle yahut tam otomatik teknikle yıkanıyor olabilir ama halı yıkama deterjanının kalitesi temizliğin başarı seyrini tamamen değiştirir. Halı yıkama işlerinde, kaliteli sonuca varmak için antibakteriyel özellikte temizleyiciler ile çalışmak olmazsa olmaz öneme sahiptir. Halıların gereken sürede kurumasının sağlanmasında bir sıkma makinesinin kullanılması kurumanın problemsiz halledilmesi için çok önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesinden alınan halı ve kilimler askıda bekletilmeye ihtiyaç duyar ki bakterisiz yıkama sadece bu şartla sağlanır. Kurutma askılarında kuruduğu tespit edilen halı ve kilimler son kontrollerin yapılması için sonuç birimine sevk olunur ki, bu noktada lekelerin çıkıp çıkmadığı ile birlikte paket ve parfümleme çalışmaları yapılır. Son kontrol işlemleri biten halı ve yolluklar etiket numaralarına göre bir arada tutulacak şekilde ayrıştırılıp, servis arabalarına verilir ve istenen zaman diliminde halılar ve yolluklar adreslerine sevk edilir.