Sağlık açısından halı yıkamanın önemi

Eryaman halı yıkama olarak halı yıkama ve sağlık ilişkisini yakından izliyoruz. Sağlık açısından halı yıkamanın önemini değerlendirdiniz miş Bir halının ne denli mikrop barındırdığını gözlemleyerek anlayabilir misiniz? Halılarınıza ayakkabı ile basılıyor muğ Evinizde küçük çocuklar, yaşlı insanlar var mır Halılarımız masum gibi görünen ama hiçte masum olmayan sağlık açısından pek çok riski barındırabilecek vasıftadırlar. Sağlık otoritelerince yapılan açıklamalar uzun zaman yıkanmayan halıların bir çok hastalığı tetiklediğine işaret etmektedir.

Sağlık açısından değerlendirildiğinde Eryaman halı yıkama olarak halıları zamanında yıkatmamakla ne denli bir hata yapıldığının altını tekraren çizmek istiyoruz.Eryaman halı yıkama halılarınızın hijyenik bir şekilde yıkanması konusunda profesyonellik gereklerine tam olarak riayet ederek sizlere en kaliteli hizmeti verme çabasındadır. Halılarınızın uzun süre temiz kalması mümkün değildir. Her ne kadar az kullanılıyor da olsa bir halı en az senede bir defa yıkanma ihtiyacı hisseder. Halılar kullanım alanları ve şekillerine göre farklılık göstererek kirlenirler. Ancak bazen küçük kazalar halıların yıkanma sürelerini çok kısaltabilirler. zaten bu sebeple halıların yıkanmasında standart bir süre yoktur. Halılarınızı profesyonel halı yıkama fabrikalarında yıkatmanız her açıdan menfaatinize olacaktır. Eryaman halı yıkama her durumda halılarınızı hijyenik olarak yıkar.

Sağlık açısından halı yıkamanın önemi çok büyüktür. Eryaman halı yıkama olarak sağlığınızı tehdit etmeye başlamadan önce halılarınızı profesyonel halı yıkama fabrikalarında yaptırmanızı öneriyoruz.

Salonda kullanılan halılar problemsiz bir şekilde ne tür deterjanlarla temizlenirı

Lekeli halıların yıkama işleminden istenen hijyenik sonucu kazanmak için uzmanlık gerektiren özel bazı şartları yerine getirmek olmazsa olmaz önem arz etmektedir. Kaliteye önem veren birisiyseniz ve en azından kötü sonuçlarla karşılaşmaktan endişeleniyorsanız; halılarınızı teslim edeceğiniz yıkama firmasını seçerken bir takım hususları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Fikir olması bakımından söylenebilir ki salonda kullanılan halılar yıkanırken beklenen kaliteye ulaşmak için birinci olarak dikkatli olunması gereken konu, halı ve kilimleri yıkayacak fabrikanın halı yıkama konusunda uzmanlık kazanmış bir yıkama işletmesi olmasına ihtiyaç duyulduğudur. Çünkü kirlenen halıları yıkayan şirketin yaptığı işteki kalite, işini iyi bilen bir çalışma ekibi ve bununla birlikte, elinde bulundurduğu malzemelerin standartlara uygunluğuyla ölçülür. Halı yıkama işlerinde ilk aşama, halıları alacak servisin söylenilen sürede yıkanacak malzemeyi almasıdır ve bu iş ile alakalı ek bir ödeme verilmemektedir. Dikkat edin disiplinli bir halı yıkama kuruluşu bir şekilde belirtilen sürede verilen adreste olur. Servis aracıyla yıkamanın yapılacağı kısma alınan halılar derhal leke türleri göz önüne alınarak gruplanır çünkü bütün halılar birlikte yıkama işlemine tabi tutulamaz. Halı yıkama sistemlerindeki gelişmelerle beraber bu devirde iki farklı halı yıkama yolu ortaya çıkmıştır ki, bunlardan birisi elde yıkama diye tarif edilen şekil, diğeriyse otomatik halı yıkama makinesiyle yapılan yıkama sistemidir. Bilgisayarlı halı ve kilim yıkama makineleri ile icra ettiğimiz yıkamanın eski usule göre epeyce çok yararı listelenebilir ve bunlar arasında en dikkat çekicisi bize göre fırça baskısının daha yüksek olmasıdır. Salonda kullanılan halılar manuel veyahut bantlı sistemle yıkattırılabilir ancak kullanılan deterjanların kalitesi halı yıkamanın başarı seyrini direk manada belirleyicidir. Kaldı ki istenen sonucu almak için bakterileri arındırabilen halı yıkama şampuanları ile çalışmak son derece önemlidir. Yıkaması tamamlanmış halıların hızlı bir şekilde kurutulmasında bu iş için yapılmış bir sıkma makinesiyle nem almak kurumanın sorunsuz halledilmesi için büyük önem teşkil etmektedir. Sanayi tipi sıkma makinesinden çıkan halı ve yolluklar yine de askıya asılmaya ihtiyaç duyar ki bakterilerden arınma tam anlamıyla bu şartla olur. Özel askılarda kuruduğu gözlemlenen halı ve yolluklar kontrol edilmesi için son kontrol alanına sevk edilir ki, burada leke kontrolleri ile birlikte paket ve parfümleme çalışmaları yapılır. Paketleme aşamaları sonuçlanmış olan halı ve yolluklar etiket numaralarına bakılarak bir arada tutulacak biçimde gruplanıp, servis birimine verilir ki, söylendiği zaman içerisinde halılar adreslerine sevk edilir.