Kışın Halı Yıkanır mır

Halı yıkama sektörü mevsimsel şartlardan fazlasıyla etkilenen bir sektördür. Hal böyle iken sürekli gelişen teknoloji buna da bir çözüm yolu getirmiştir. Geçmişte halı yıkama fabrikaları yeterli donanıma sahip olmadıkların için kış mevsimlerinde hizmete ara verir, bahar mevsiminde tekrar faaliyete geçerlerdi. Günümüzde ise bu durumun tersine döndüğünü söyleyebiliriz. Fabrikalardaki iyileştirilmeler şartların değişikliği ile zorunlu hale gelmiştir.

Talep artışı:

Eryaman halı yıkama gibi profesyonel fabrikalara olan talebin kış mevsiminde de artış göstermesi, kış mevsiminde halı yıkama işlemlerinin sürmesini zorunlu hale getirmiştir. Talebin artışında değişen yaşam koşulları kadar, müşterilerin de bilinçlenmesi önemli rol oynamaktadır. Zira insanlar artık evde halı yıkamaya zaman ve mekan bulamadıkları gibi, seneden seneye halı yıkatma kültürünü de terk ediyorlar. Artık çoğu kimse, yaz boyunca kirlenen halıların, bakteri yuvasına dönüştüğünü ve kirli halıların vücut direncini kırma noktasında ne denli etki sahibi olduğunu biliyorlar. Bu sebeple halılarını yazın gelmesini beklemeden yıkatmak istiyorlar. İşte Eryaman halı yıkama bu talebi karşılamak maksadıyla kış mevsiminde de halı yıkama işlemlerini sürdürmektedir.

Teknoloji gelişmeler:

Teknolojik gelişmeler olmasaydı her mevsimde halıların yıkanması mümkün olamazdı. Rulo tipi santrafij makineleri halıların neredeyse kuru olarak çımasına olanak tanımaktadır. Brülör yardımı ile ısıtılan özel kurutma odaları ise yaz mevsimini aratmıyor. Eryaman halı yıkama olarak bizlerde en hızlı şekilde teknolojiye ayak uydurarak, hizmetlerimiz yıl boyunca devamlılığını sağlamış durumdayız.

Rekabet:

Rekabet her işin kalitesinin artmasına ivme kazandırır. Rakiplerimizin bizden önde olmaları işimizi riske atar. Kaliteyi tercih eden bir müşteri profiline hitap eden bizlerde rekabet gücümüzün artması için gerekeni yapıyoruz. Bu rekabet sizlere yaz kış aynı kalitede hizmet vermeyi zorunlu hale getiriyor.

Eryaman halı yıkama olarak şartlar ne olursa olsun kesintisiz hizmet vermeyi prensip edinmiş vaziyetteyiz.

Yün dokuma halılar ve kilimlerimiz hijyenik olarak ne tür ekipmanlarla temizlenebilirı

Her türlü halının temizlenmesinden beklenen hijyenik sonucu almak için özveri gerektiren bir dizi normlara uyulması gerekmektedir. Temizliğe önem veren bir kimse olarak siz de hoş olmayan sonuçlarla karşı karşıya gelmekten endişeliyseniz halılarınızı yıkatacağınız yıkama fabrikasını seçmeden evvel önemli koşulları araştırmanız gerekiyor. Tecrübeler ortaya koyuyor ki yün dokuma halılar ve kilimlerimiz yıkanırken kalite için öncelikle dikkat edilmesi gereken konu, yıkama işinin verileceği fabrikanın hijyenik yıkamada uzmanlaşmış bir halı yıkama kuruluşu olması gerektiğidir. Kaldı ki kilim ve halıları yıkayacak şirketin yaptığı işteki kalite, özverili bir ekip ve bununla birlikte, kullandığı deterjan ve leke çıkarıcıların kalitesiyle mukayese edilir. Halı yıkamada ilk prosedür, ücretsiz servis aracının söylediği süre içerisinde adresinize gelmesidir ki, bu kısım için artı bir ücret verilmemelidir. Bu manada özverili bir temizlik işletmesi hızlıca ve sözleşilen zaman aralığında halılarınızı teslim alır. Fabrikadaki yıkama bölümüne taşınmış olan yıkanacak malzemeler, hemen iplik özelliklerine göre ayrıştırılır çünkü her halı aynı deterjanlarla yıkanamamaktadır. İlerleyen teknoloji ile beraber artık iki değişik halı yıkama yöntemi gündeme gelmiştir ve bu tekniklerden birisi meç aracılığı ile yıkama diye anılan şekil, ikincisi ise tam otomatik yıkama makinesi ile icra edilen yıkama türüdür. Otomatik halı yıkama makinesi ile icra ettiğimiz yıkama işinin eski sisteme göre epeyce çok faydası vardır ve bunların en çok önem arz edeni bize göre iki taraflı yıkamadır. Yün dokuma halılar ve kilimlerimiz eski usulle ya da tam otomatik yöntemle yıkanacak olabilir fakat kaliteli deterjan kullanmak temizliğin kalite oranını tamamen değiştiren bir özelliktedir. Halı ve kilim yıkamada istenen sonucu almak için antibakteriyel özellikte şampuanlar ile yıkama yapmak fazlaca önemlidir. Yıkamadan sonra halıların derhal kurutulmasında otomatik sıkma makinesinin kullanılması, kurutmanın başarısı için oldukça önemlidir. Sıkma makinesinde suyundan arındırılan halı ve yolluklar gün ışığına gereksinim duyar ki, bakterilerin yok olması sadece bu koşulla olabilir. Askıda kuruması gerçekleşen halı ve kilimler kontrol edilmesi için kontrol birimine sevk edilir ve bu noktada halıların son hali ile beraber parfüm ve işlemleri yapılır. Tüm yorucu işleri biten halı ve yolluklar kayıt fişlerine göre bir araya getirilecek şekilde düzenlenip, servis çalışanlarına gönderilir ki, beklenen süre içerisinde halılar teslimat noktasına teslim edilir.