Kaliteli halı yıkamanın argümanları

Eryaman halı yıkama hizmet bölgemiz içerisinde yaptığımız başarılı hizmetlerin arka planında kullandığımız halı yıkama ekipmanları bulunmaktadır. Hangi halı yıkama firması olursa olsun gerçek anlamda kaliteli bir halı yıkama işlemi yapmak için piyasanın en iyi halı yıkama ekipmanlarını kullanma zorunluluğu ile karşı karşıyadır. Halı yıkama ekipmanları denildiğinde sadece makineler akla gelmemelidir.

Eryaman halı yıkama fabrikamızda makineler kadar kullandığımız sarf malzemelerinin de kalitesine özen gösteriyoruz.

Halı yıkama makineleri kadar, halı yıkama şampuanları hatta kullanılan su dahi önemlidir.

Eryaman halı yıkama olarak antibakteriyel özellikte ve üstün leke çıkarma kabiliyetine sahip halı yıkama şampuanları kullanıyoruz. Piyasada bir birine benzer nitelikte pek çok şampuan bulunmasına karşın bizler tecrübelerimiz dahilinde en iyisini kullanıyoruz. İşin sırrı da özellikle burada yatmaktadır. Zira yıkama sonrası temiz görünmesine rağmen bakteriyel arınma açısından gereken sonucu vermeyen bir şampuan kullanmak bizim işimizi, sizinse sağlığınızı riske atmak olurdu.

Eryaman halı yıkama olarak kullandığımız su işimizin en önemli argümanıdır. Tüm temizlik işlemlerinde olduğu gibi, bu işte de suyun eşsiz temizleme özelliğinden faydalanıyoruz. Yeri gelmişken bir sosyal sorumluluk gereği halı yıkama ve küresel ısınma konusuna da bir kaç cümle ayırmak istiyorum. Halıların yıkanmasında kullandığımız su kesinlikle şehir şebekesine bağlı kaynaklardan değildir. Eryaman halı yıkama fabrikamızda kendi imkanlarımızla çıkardığımız kaynak sularını kullanmaktayız. Böylece içme sularının israfını önlemiş, kendi çapımızda küresel ısınma karşıtlığımızı göstermekteyiz. On binlerce evin halısının şehir şebekesine bağlı kaynakları tükettiğini varsayacak olursak, her kesin doğal kaynak suyu kullanan halı yıkama fabrikalarını kullanma gerekliliği açıkça ortaya çıkmaktadır.

Halı yıkama şampuanları üstün leke çıkarma kabiliyetleri ile olası pek çok lekeye karşı etkilidirler. Ancak zaman zaman bu şampuanların çıkaramadığı lekelerle de karşılaşabiliyoruz. İşte bu tür durumlarda halıların yapısal özelliklerine zarar vermeyecek bazı leke çıkarıcıları kullanıyoruz. Bu tür durumlar çok büyük dikkat ve özen gösterilmesi gereken durumlardır. Kaldı ki her tür leke çıkarıcı ile her tip halıya müdahale edilmemelidir. Bunun halının çeşitli özelliklerini bozma riski vardır. Eryaman halı yıkama olarak halılarınızın hijyenik olarak temizlenmesi konusunda her türlü argümanı gereği gibi kullanıyoruz. Bunca zamandır edindiğimiz bir tecrübe varsa o da kaliteli halı yıkamanın sırrı kullanılan argümanların kalitesidir.

Yün halı ve kilimler temiz olarak ne tür aşamalardan geçerek yıkama yapılırı

Çabucak kirlenen halıların yıkama işleminden istenen sağlıklı sonucu almak için deneyim gerektiren özel bazı koşullara uyulması çok önemlidir. Temizlikten ödün vermeyen bilinçli bir müşteri olarak şayet düşük kaliteli neticelerle karşı karşıya kalmaktan tedirginlik içerisindeyseniz, halılarınızı yıkatacağınız halı firmasına iş verirken kimi konuları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Benim kanaatimce yün halı ve kilimler yıkanırken kaliteli bir netice için ilk önce bilmek gereken şey yıkama işini vereceğimiz firmanın hijyen konusunda son derece titiz bir yıkama firması olmasındaki gerekliliktir. Bir anlamda halı yıkayacak şirketin işçiliğindeki kalite, bilgili bir ekip ve bununla birlikte, elinde bulundurduğu deterjanların yüksek kalitede olmasıyla mukayese edilir. Bu işlemlerde birinci aşama servis arabasının söz verdiği zaman içerisinde adresinizde bulunmasıdır ki, bu işlem ile ilgili herhangi bir ödeme verilmemelidir. Bilmelisiniz ki uzman bir halı yıkama kuruluşu kesinlikle sözleşilen saat aralığında verdiğiniz adrese gelir. Bu vesileyle yıkama birimine nakledilmiş olan halılar, bir an evvel dokuma türlerine göre farklı bölümlere ayrılır çünkü, her halı aynı teknikle yıkanmamalıdır. Halı yıkama sistemlerindeki gelişmelerle beraber son yıllarda farklı iki halı ve kilim yıkama yöntemi geliştirilmiştir ve bunlardan birisi elle yıkama şeklinde bilinen şekil, ikincisi de otomatik makinelerle sürdürülen yıkama modelidir. Çok programlı otomatik halı yıkama makineleriyle yaptığımız yıkama işinin önceki sisteme göre bir çok yararı ortaya çıkar ki, bu faydalardan en mühim olanı belki de halının arka yüzünün de yıkanmasıdır. Yün halı ve kilimler manuel hatta bantlı yöntemle yıkattırılabilir ama deterjan kalitesi hijyenin kalitesini kesin olarak değiştirir. Bu manada, istenen neticeyi elde etmek için bakterileri arındırabilen halı yıkama şampuanları uygulamak büyük önem arz etmektedir. Yıkanan halıların gereken hızda kurumasının sağlanmasında endüstriyel sıkma makinesi kullanılması, kurutmanın beklenen başarıya ulaşması için son derece önemlidir. Otomatik sıkma makinesinde sıkılmış olan halı ve yolluklar yine de askıya asılmaya gereksinim duyar ki, bakterilerin yok edilmesi tam olarak bu koşulla sağlanabilir. Kurutmalıklarda kurumuş olan halı ve yolluklar kontrol amacıyla sonuç alanına getirilir ve bu noktada tarama ile beraber parfüm ve uygulamaları yapılır. Bütün önemli prosedürleri sonuçlanmış olan halı ve yolluklar fiş numaralarına göre bir sıralama sağlanacak şekilde gruplara ayrılıp, servis personeline sevk edilir ki, beklenen zaman içerisinde halılar teslimat noktasına ulaştırılır.