Hangi durumlarda halı yıkama yapılmalı

Hangi durumlarda halı yıkama yapılmalıdır? Sorusuna çoğumuzun aklında çeşitli cevaplar vardır. Herkes kendi içinde bulunduğu durumu göz önünde bulundurarak bu soruya yanıt verir. Kimileri için sadece halılar lekeleri dışardan belli olmaya başladığında yıkanmalı, kimileri için yaz aylarının başladığında. Biz Eryaman halı yıkama olarak bu işi tecrübelere ve bilgiye dayanarak daha profesyonel bir yaklaşımla değerlendiriyoruz.

Kirlendiğinde halı yıkama:

Elbetteki hiç bir yan şart ve zamana bağlı olmaksızın halılar kirlendiklerinde yıkanırlar. Kirlenme aynı anda halının üzerine pis bir şeyin dökülmesi ile de olabilir, zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak ta. Her iki durumda da halıların kirlendiklerinde derhal yıkattırılması gerekmektedir. Eryaman halı yıkama ya istediğiniz her an ulaşıp, kirlenen halılarınızı yıkattırabilirsiniz.

Uzun zaman beklediğinde yıkama:

Eryaman halı yıkama olarak pek te üzerinde durulmayan bir konuya dikkat çekmek istiyoruz. Hiç kullanmadığımız bir odada seril olan halılar da uzun süre beklediklerinde yıkanmalıdırlar. Bu türdeki halılar kullanılmasalar dahi havanın neminden ve sirkülasyondan gelen bakterilere maaruz kalırlar. Bu bakteriler zamanla üreyerek artarlar ve halıların yıkanmasını zorunlu kılarlar.

Mevsimsel değişiklik nedeni ile yıkama:

Kış mevsiminde geçirdiğimiz soğuk algınlıları vesair hastalıklar hava yolu ile halılara bulaşırlar. Bu sebeple özellikle kış mevsiminin hemen çıkışında halıların yıkanması çok gereklidir. Hiç ummadığımız halde halılarımız mikrop barındırıyor olabilir.

Yeni alınan halıların yıkanması:

Eryaman halı yıkama olarak yeni aldığınız halıları da kullanmadan önce yıkattırmanızı tavsiye ediyoruz. Halıların teşhir stantlarında kirlenmiş olmaları muhtemeldir. Bu kirlenme gözle görülür düzeyde olmasa da, yıkanmaya ihtiyaç duyar halılar. Eryaman halı yıkama hizmet bölgemizde bunun haricinde yeni aldıkları halıları, üzerlerindeki yün artığının gitmesi amaçlı yıkattıran müşterilerimiz de çıkmaktadır.