Hangi durumlarda halı yıkama yapılmalı

Hangi durumlarda halı yıkama yapılmalıdırı Sorusuna çoğumuzun aklında çeşitli cevaplar vardır. Herkes kendi içinde bulunduğu durumu göz önünde bulundurarak bu soruya yanıt verir. Kimileri için sadece halılar lekeleri dışardan belli olmaya başladığında yıkanmalı, kimileri için yaz aylarının başladığında. Biz Eryaman halı yıkama olarak bu işi tecrübelere ve bilgiye dayanarak daha profesyonel bir yaklaşımla değerlendiriyoruz.

Kirlendiğinde halı yıkama:

Elbetteki hiç bir yan şart ve zamana bağlı olmaksızın halılar kirlendiklerinde yıkanırlar. Kirlenme aynı anda halının üzerine pis bir şeyin dökülmesi ile de olabilir, zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak ta. Her iki durumda da halıların kirlendiklerinde derhal yıkattırılması gerekmektedir. Eryaman halı yıkama ya istediğiniz her an ulaşıp, kirlenen halılarınızı yıkattırabilirsiniz.

Uzun zaman beklediğinde yıkama:

Eryaman halı yıkama olarak pek te üzerinde durulmayan bir konuya dikkat çekmek istiyoruz. Hiç kullanmadığımız bir odada seril olan halılar da uzun süre beklediklerinde yıkanmalıdırlar. Bu türdeki halılar kullanılmasalar dahi havanın neminden ve sirkülasyondan gelen bakterilere maaruz kalırlar. Bu bakteriler zamanla üreyerek artarlar ve halıların yıkanmasını zorunlu kılarlar.

Mevsimsel değişiklik nedeni ile yıkama:

Kış mevsiminde geçirdiğimiz soğuk algınlıları vesair hastalıklar hava yolu ile halılara bulaşırlar. Bu sebeple özellikle kış mevsiminin hemen çıkışında halıların yıkanması çok gereklidir. Hiç ummadığımız halde halılarımız mikrop barındırıyor olabilir.

Yeni alınan halıların yıkanması:

Eryaman halı yıkama olarak yeni aldığınız halıları da kullanmadan önce yıkattırmanızı tavsiye ediyoruz. Halıların teşhir stantlarında kirlenmiş olmaları muhtemeldir. Bu kirlenme gözle görülür düzeyde olmasa da, yıkanmaya ihtiyaç duyar halılar. Eryaman halı yıkama hizmet bölgemizde bunun haricinde yeni aldıkları halıları, üzerlerindeki yün artığının gitmesi amaçlı yıkattıran müşterilerimiz de çıkmaktadır.

Kirli halılarımız sorunsuz bir biçimde nasıl şartlarda yıkamaya alınırı

Her çeşit halının temizlenmesinden amaçlanan kaliteli neticeyi elde etmek için uzmanlık gerektiren özel bazı kuralları yerine getirmek çok önemlidir. Kaliteli hizmet bekleyen bir halı sahibi olarak şayet gerekli beklentiyi karşılamayan bir görüntüyle karşı karşıya gelmekten endişe duyuyorsanız; halılarınızı vereceğiniz yıkama firmasına karar vermeden önce, bir takım koşulları bilmelisiniz. Firmamızın tecrübelerine göre kirli halılarımız yıkanırken hedeflenen yüksek kalite için özellikle göz ardı edilmemesi gereken konu, kirli halıları yıkayacak fabrikanın leke çıkarma ve temizlik konusunda titiz bir halı ve kilim işletmesi olmasının gerekliliğidir. Çünkü kirlenmiş halımızı yıkayacak işletmenin kalitesi, disiplinli çalışan bir çalışma ekibi ve bununla birlikte uygulamada kullandığı endüstriyel ekipmanların kalitesinin yüksek olmasıyla tespit edilir. Halıların yıkatılmasında ilk prosedür, firma aracının söz verdiği saatte vereceğiniz adrese gelmesidir ki bu kısım ile alakalı fazladan bir bedel verilmemelidir. Bu anlamda işinde uzmanlaşmış bir halı temizleme firması hiç gecikmeden ve dediği saatte teslim alır halıları. Servisle yıkama bandına naklolan halılar karışmaması için lekelerine bakılarak yıkamak üzere hazırlanır çünkü farklı yapıdaki halılar aynı makinede yıkama işlemine tabi tutulamaz. Teknolojik destek sayesinde son yıllarda bir birinden farklı iki halı yıkama şekli izlenmeye başlanmıştır ki, bu tekniklerden ilki meç aracılığı ile yıkama diye adlandırılan yol, öbürü ise bantlı yıkama sistemiyle sürdürülen yıkama türüdür. Otomatik bantlı sistem halı yıkama makinalarıyla sürdürülen yıkama işinin eski uygulamalara göre bir sürü yararı görülür ve bunlardan en fazla önemli olanı sanırım personelden kaynaklanan hataların azalmasıdır. Kirli halılarımız eski sistemle veya bantlı sistemle yıkanacak olabilir fakat deterjan seçimi yıkamanın kalite oranını önemli oranda etkileyen bir özelliktedir. Halı yıkamada, olumlu sonucu almak için bakterileri arındırabilen temizleyiciler uygulamak fazlaca önemlidir. Yıkanan halıların hızlıca kurumasının sağlanmasında otomatik bir sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek bu işin sorunsuz halledilmesi için büyük önem arz etmektedir. Sanayi tipi sıkma makinesiyle sıkılan halı ve yolluklar güneşle kurutulmaya ihtiyaç duyar ki güneş dezenfeksiyonu yalnızca bu yolla olabilir. Kurutma askılarında kuruması tamamlanan halı ve kilimler kontrol maksadıyla denetim masasına sevk edilir ki, bu bölümde lekelerin kontrolü ile beraber parfümleme ve ambalajlama işleri yapılır. Ambalajlama aşamaları da sonuçlanmış olan halı ve kilimler güzergahlara göre bir araya getirilecek şekilde toparlanıp, servis elemanlarına teslim edilir ve böylece söz verilen saatler içinde halılar müşterilere teslim edilir.