Halı yıkamada tecrübe faktörü

Halı yıkatma kültürünün çoğunlukla yerleştiği Eryaman halı yıkama hizmet bölgemizde hala kendi halısını kendisi yıkayınca daha başarılı bir sonuç alacağını düşünenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Eryaman da hala balkonlardan sarkan yıkanmış halıları görmek mümkün. Halı yıkamada tecrübe faktörünün öneminden öte, şehir şebekesine bağlı sularla halı yıkamak her ne kadar uygun karşılanmasa da yine de buna aldırmayanlar var.

Halı yıkama fabrikalarının bu tablo karşısında özeleştiri yapmaları gerekiyor. Zira herkes işini iyi yapmış olsa zamanla yüzde yüz güven ortamı sağlanmış olacaktır. Halbu ki aslında fabrika olmadığı halde, profesyonel bir halı yıkama fabrikası görüntüsüne bürünmüş bir çok sözde firma var sektörde.

Tüketici açısından çözüm halıyı evde yıkamak değil; gerçek anlamda uzman bir halı yıkama firması ile çalışmaktır. İşte Eryaman halı yıkama firmamız bu anlamda gerçek manada kendisini kanıtlamış, garantili hizmet veren bir halı yıkama fabrikasıdır. Zaten verdiğimiz tüm hizmetler yüzde yüz müşteri memnuniyet garantisine tabidir.

Eryaman halı yıkama olarak bu denli iddialı olmamızın en büyük sebebi, bilgi ve tecrübemize olan güvenimizdir. Eryaman halı yıkama fabrikamızda her türden el dokuma ve antika halılardan kilimlere, makine halılarından şagilere kadar pek çok cins halının yıkaması, usulüne uygun olarak yapılmaktadır. Sektörde her halıyı aynı şekilde yıkayan firmalarda mevcuttur maalesef. Bu tip firmalar hiç bir zaman gerekli hijyen kalitesini sağlayamadıkları gibi, piyasada kalıcı da olamamaktadırlar.

Elde dokunmuş halılarımız antibakteriyel olarak nasıl makineler yardımıyla yıkama yapılırı

Artık yıkanması gereken bir halının yıkama işleminden hedeflenen hijyenik sonucu almak için özen gerektiren kimi koşulların sağlanması son derece önemlidir. Yüksek beklenti içerisinde olan birisiyseniz ve şayet, kötü durumlarla muhatap olmaktan tedirginlik içerisindeyseniz, yıkama yaptıracağınız halı yıkama fabrikasına halılarınızı yıkatırken kimi şartları araştırmalısınız. Altını çizmek gerekirse elde dokunmuş halılarımız yıkanırken kaliteli bir netice için özellikle dikkatli olunması gereken konu halıyı yıkayacak işletmenin hijyen konusunda yeterli beceriye sahip bir kilim ve halı yıkama şirketi olmasındaki gerekliliktir. Zira kirlenen halıları yıkayan fabrikanın işçilik kalitesi, işinde uzmanlaşmış eleman kadrosu ve bununla beraber, elindeki deterjanların kalite standartlarına uygunluğu ile anlaşılabilir. Halıların yıkatılmasında birinci aşama, ücretsiz servisin söz verdiği saatler arasında halıları götürmesidir ve bu aşama için artı bir bedel talep edilmemektedir. Bizce disiplinli bir halı yıkama ve overlok kuruluşu mutlaka sözleşilen zaman aralığında halıları alır. Fabrikadaki yıkama alanına taşınan yıkanacak malzemeler ilk olarak lekelerine göre bölümlere ayrılır çünkü, değişik özellikteki halılar aynı teknikle yıkanmamalıdır. İlerleyen teknoloji ile beraber son dönemde ayrı iki halı yıkama metodu uygulanmaya başlanmıştır ve bu tekniklerden birincisi elle yıkama şeklinde isimlendirilen metot, öbürüyse bantlı yıkama sistemiyle yapılan yıkama şeklidir. Tam otomatik sistemli halı yıkama makineleriyle sürdürdüğümüz yıkama işlemlerinin eski sisteme göre bir çok avantajı bulunur ki, bu faydaların en mühimi bize göre personelden kaynaklanan hataların azalmasıdır. Elde dokunmuş halılarımız eski usulle belki de bantlı teknikle yıkanacak olabilir ama kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak temizliğin neticesini önemli ölçüde etkilemektedir. Bu işte umud edilen sonucu elde etmek için ciddi arındırma gücü olan halı yıkama şampuanları ile yıkama yapmak büyük öneme sahiptir. Yıkandıktan sonra halıların hızlıca kurutulmasında otomatik bir sıkma makinesinden yardım almak kurutmanın sorunsuz olması için çok önemlidir. Sıkma makinesinin sıktığı halı ve kilimler gün ışığına ihtiyaç duyar ki bakterisiz kurutma sadece bu metotla sağlanabilir. Tam manasıyla kuruyan kuruduğu gözlemlenen halı ve kilimler kontrol amacıyla son kontrol yerine sevk edilir ki, bu masada fırçalama, tarama ile beraber ambalajlama işleri yapılır. Ambalaj işleri de neticelenen halı ve kilimler semtlere bakılarak bir sıralama sağlanacak şekilde ayrılıp, dağıtım arabalarına teslim edilir ve böylece önceden anlaşılan zaman diliminde halılar verilen adrese ulaştırılır.