Halı yıkamada mevsimsel farklılıklar

Eryaman halı yıkama hizmet bölgemiz başta olmakla birlikte Ankara' nın pek çok semtinde halı yıkama sezonunun bahar ayları olduğu kanısı hakim görünüyor. Her kes için sebep aynı olmamakla beraber, çoğunluk bahar ayları dışında halı yıkama işlemlerinin yapılmadığını düşünüyor. Kimileri ise kurutulma konusunda sıkıntı yaşandığı kanısı ile kışın halı yıkatmayı uygun bulmuyor.

Oysa ki gelişen halı yıkama sektörü, yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da rahatlıkla halıların yıkanması ve kurutulması işlemlerini başarı ile sürdürüyor. Sıcak yaz aylarında halıların kurutulması elbette daha kolay olmaktadır. Ancak kış ayları için de çeşitli çareler bulunmaktadır. Halıların yıkanması husunda Eryaman halı yıkama olarak bizler için mevsimsel farklılık söz konusu değildir. Burada konunun pek fazla detayına girmek istemiyoruz. Zira bu yazımız halılarınızı yıkatmak için yazın gelmesini beklemek zorunda olmadığınıza işaret etmek içindir.

Eryaman halı yıkama olarak daha önce de yaptığımız uyarıyı yenilemek isteriz. Halılarımız kirlendiklerinde bir gün bile bekletilemeyecek kadar tehlike doğurabilecek eşyalarımızdır. Günümüzün neredeyse çoğunluğunu üzerinde geçirdiğiniz ve kolaylıkla bakteri biriktiren halılarınızı yıkatmak için vakit kaybetmeyin. Bu kesinlikle sağlıkla alakalı bir uyarıdır. İster yaz olsun ister kış fark etmez günümüz halı yıkama fabrikaları her mevsimde halılarınızı yıkayabilecek durumdadır.

Halıların yıkanması geciktirildiğinde, sebep olarak bilinmese de, pek çok hastalığı tetikleyici bir ortam sağlanmış olmaktadır. Uzmanlarca yapılan araştırmalar, bilimsel olarak ortaya koyuyor bu gerçeği. Çocuklar, yaşlılar ve kronik rahatsızlık yaşayanlarsa en çok etkilenen grubu oluşturuyor. Halılarınızın düzenli olarak, profesyonel halı yıkama fabrikalarında, antibakteriyel özellik taşıyan şampuanlarla yıkanmasını sağlayarak, halılarınızda biriken bakterilerle mücadele etmelisiniz.

Halılarınızın yıkanma sıklıkları ve bu konunun sağlıkla olan ilişkisi hakkında başka açıklamalar da var sitemizde.Eryaman halı yıkama olarak amacımız seneden seneye halı yıkama devrinin kapanmasına hız kazandırmak, kendimiz ve sevdiklerimizin sağlığı konusunda daha duyarlı olmaya çağırmaktır.