Halı yıkama sıklığı hakkında

Eryaman halı yıkama hizmet bölgemizde şu ana dek gördüğümüz kadarı ile, halı yıkama sıklığı konusunda pek te hassas davranılmıyor. Bunun sebebi bakteriyel üreme hakkında yeterince bilgi sahibi olunmaması ve bu konunun göz ardı ediliyor olmasıdır. Eryaman halı yıkama olarak hemen her fırsatta bu konuda sizleri bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Yapılan bilimsel araştırmalar, yılların verdiği tecrübeler bu konunun ne denli önemli olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Eryaman halı yıkama olarak halıların yıkanma sıklıklarını, kullanım şekli ve yoğunluğu, kullanıcı profili, halı cinsi gibi pek çok kriteri bir arada değerlendirerek tespit etmenizi öneriyoruz. En basitinden evde köpek, kedi gibi evcil hayvanların varlığı halı yıkama sıklığı konusunda son derece etkili iken, küçük çocukların veya yaşlıların olup olmaması da bu süreyi etkilemektedir.

Halı yıkama sıklığı kavramını değerlendirmek pek te kolay değildir. Normal kullanım standartlarında en azından senede bir kez halılarınız profesyonel halı yıkama fabrikalarında gerekli hijyen standartları dahilinde antibakteriyel halı yıkama şampuanları eşliğinde yıkanmalıdır. Yine de bu bir yıl içerisinde halımızın hangi hızla ve derecede kirleneceğini kestiremeyiz. Eryaman halı yıkama halılarınızın gözle görülür derecede kirlenmesini beklemeksizin düzenli olarak yıkatmanızı önerir. Zira bir halıyı gerçek manada temiz tutmanın tek yolu onu periyodik olarak yıkatmaktan geçer. Halılarınızı mutlaka profesyonel bir halı yıkama uzmanına yıkatmalısınız. Böylece halılarınızın uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanılmasını sağlamış olursunuz.

Sonuç olarak diyebiliriz ki halıların yıkanma sıklıkları hakkında kesin bir kural yoktur. Zaman zaman değişen yaşam koşulları bu süreyi esnek halde tutmaktadır. Eryaman halı yıkama halıların yıkanma sürelerini sabit bir periyoda bağlamamanızı özellikle öneriyor. Bakteriyel üreme her zaman göz önünde tutulması gereken hassas bir konudur.

Astarlı halı ve kilimler kusursuz bir biçimde ne tür ekipmanlar yardımıyla yıkanmak zorundadırı

Mikroplardan arındırmak istediğiniz halıların temizlenmesinden beklenen sağlıklı neticeyi sağlamak için özveri gerektiren belirli kuralların sağlanması zorunluluktur. Temiz iş bekleyen birisiyseniz ve şayet düşük kaliteli bir sonuçla muhatap olmaktan korku duyuyorsanız; halılarınızı emanet edeceğiniz yıkama fabrikasını seçmeden evvel bir kısım önemli kriterleri araştırmalısınız. Benim kanaatimce astarlı halı ve kilimler yıkanırken başarılı bir sonuç için temel şart olarak göz önünde tutulacak şey, halıyı yıkayacak kuruluşun yıkama ve leke çıkarmada profesyonelliğe önem veren bir halı ve kilim fabrikası olmasının gerekli olduğudur. Zaten kilim ve halıları yıkayacak firmanın yıkama kalitesi, uzman personel kadrosu ve bununla birlikte kullandığı endüstriyel ekipmanların uygun kalitede olmasıyla tespit edilir. Bu işte ilk adım halıları alacak servisin önceden bilinen zaman diliminde vereceğiniz adrese gelmesidir ve bu iş ile alakalı ilave bir ödeme talep edilmemektedir. Bize göre kaliteye önem veren bir temizlik şirketi özellikle dediği anda verilen adreste olur. Bu vesileyle yıkama birimine getirilmiş olan halılar, derhal cinsleri tespit edilerek farklı alanlara alınır çünkü her cins halı aynı makine ve deterjanla yıkama yapılamaz. Teknolojinin geldiği noktada bu dönemde farklı iki halı ve kilim yıkama yöntemi kullanılmaya başlanmıştır ve bu sistemlerden birincisi elle yıkama şeklinde isimlendirilen teknik, öbürüyse otomatik makinelerle sürdürülen yıkama modelidir. Otomatik halı yıkama makinalarıyla sürdürülen yıkamanın eski uygulamalara göre bir çok yararı vardır ve bu yararlardan en fazla önemli olanı belki de halının tersinin de yıkanmasıdır. Astarlı halı ve kilimler elle belki de bantlı teknikle yıkattırılabilir ancak kaliteli deterjan kullanmak temizliğin başarı oranını direk olarak değiştirmektedir. Halı ve kilim yıkamada, pozitif sonuç için arındırma gücü yüksek olan deterjanlar kullanmak son derece önemlidir. Yıkanmış halıların hızla kurutulmasında bir sıkma makinesiyle halıyı sıkmak, bu işin amaçlandığı gibi olması için oldukça önemlidir. Otomatik sıkma makinesinde sıkılan halı ve kilimler güneş altında bekletilmeye ihtiyaç duyar ki, bakterisiz yıkama bir tek bu metotla olur. Yeterli miktarda kuruyan halı ve kilimler kontrol amacıyla sonuç alanına alınır ve bu bölümde halıların son durumu ile beraber ambalajlama ve parfümleme çalışmaları yürütülür. Son kontrol aşamaları tamamlanan halı ve yolluklar barkot numaralarına göre bir sıralama yapılacak biçimde ayrıştırılıp, servis arabalarına teslim edilir ve belirlenen gün ve saatte halılar adreslerine teslim edilir.