Halı yıkama sıklığı hakkında

Eryaman halı yıkama hizmet bölgemizde şu ana dek gördüğümüz kadarı ile, halı yıkama sıklığı konusunda pek te hassas davranılmıyor. Bunun sebebi bakteriyel üreme hakkında yeterince bilgi sahibi olunmaması ve bu konunun göz ardı ediliyor olmasıdır. Eryaman halı yıkama olarak hemen her fırsatta bu konuda sizleri bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Yapılan bilimsel araştırmalar, yılların verdiği tecrübeler bu konunun ne denli önemli olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Eryaman halı yıkama olarak halıların yıkanma sıklıklarını, kullanım şekli ve yoğunluğu, kullanıcı profili, halı cinsi gibi pek çok kriteri bir arada değerlendirerek tespit etmenizi öneriyoruz. En basitinden evde köpek, kedi gibi evcil hayvanların varlığı halı yıkama sıklığı konusunda son derece etkili iken, küçük çocukların veya yaşlıların olup olmaması da bu süreyi etkilemektedir.

Halı yıkama sıklığı kavramını değerlendirmek pek te kolay değildir. Normal kullanım standartlarında en azından senede bir kez halılarınız profesyonel halı yıkama fabrikalarında gerekli hijyen standartları dahilinde antibakteriyel halı yıkama şampuanları eşliğinde yıkanmalıdır. Yine de bu bir yıl içerisinde halımızın hangi hızla ve derecede kirleneceğini kestiremeyiz. Eryaman halı yıkama halılarınızın gözle görülür derecede kirlenmesini beklemeksizin düzenli olarak yıkatmanızı önerir. Zira bir halıyı gerçek manada temiz tutmanın tek yolu onu periyodik olarak yıkatmaktan geçer. Halılarınızı mutlaka profesyonel bir halı yıkama uzmanına yıkatmalısınız. Böylece halılarınızın uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanılmasını sağlamış olursunuz.

Sonuç olarak diyebiliriz ki halıların yıkanma sıklıkları hakkında kesin bir kural yoktur. Zaman zaman değişen yaşam koşulları bu süreyi esnek halde tutmaktadır. Eryaman halı yıkama halıların yıkanma sürelerini sabit bir periyoda bağlamamanızı özellikle öneriyor. Bakteriyel üreme her zaman göz önünde tutulması gereken hassas bir konudur.