Halı yıkama mevsimi

Halılar kış mevsiminde mi, yoksa yaz mevsiminde mi daha fazla yıkanma ihtiyacı duyarlar? Eryaman halı yıkama olarak biz, kış mevsiminde halıların daha çok yıkanmaya ihtiyaçlarının olduğunu düşünüyoruz. Bunun belli başlı sebepleri vardır. Hatta bu sebepler duruma göre değişiklik te gösterebilir. Eryaman halı yıkama firmamıza göre bu sebeplerden bir kaçını şöyle sıralayabiliriz:

Salgın hastalıkların artışı:

Kış ayları halıların yıkanma ihtiyacının en fazla artış gösterdiği aylardır. Bir çok salgın hastalığın artış gösterdiği bu mevsimde halı yıkama daha da önem kazanmaktadır. Çünkü dışardan getirdiğimiz mikroplarla halılar kısa zaman sonra tanışmak durumunda kalırlar. halıların maaruz kaldıkları bu istenmeyen durumun ortadan kalkması için Eryaman halı yıkama fabrikamızda uygulandığı gibi hijyen kalitesi yüksek bir yıkama gereklidir.

Kullanan profilindeki değişiklik:

Ortak kullanım grubunda değerlendirilen halılarımızı kullanan kişiler değişmese de, sağlık durumlarında değişikliklerin meydana gelmesi kış mevsiminde daha olasıdır. Evde her hangi birimizin en basitinden bir soğuk algınlığı yaşıyor olması, ortak kullanım alanımıza giren halıların daha çabuk hijyenikliğini kaybedeceği anlamına gelir. Hijyenik olmayan halıların kullanılmasının iyileşme sürecini etkileyebileceği ise aşikardır. Eryaman halı yıkama olarak mümkün oldukça bu konuya hassasiyet gösterilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Kullanım süresindeki artış:

Eryaman halı yıkama olarak kış mevsiminde halıların kullanım sürelerinin arttığını düşünüyoruz. Bu, her kullanıcı profili için aynı olmasa da genellemede etkin bir durumdur. Şöyle ki; kış mevsiminde evlerde geçirilen sürelerle, yaz mevsiminde evlerde geçirilen süreler farklıdır genellikle. Kışın soğuk ve yağışlı günlerini evlerimizde geçiririz çoğunlukla. Yaz mevsiminde ise daha çok dışarıda geçiririz vaktimizi. Otomatik olarak kirlenme hızını arttırır bu durum.

Bu sebepleri arttırmak veya kişiye özelleştirmek mümkündür. Mühim olan halıların kirlendikçe yaz veya kış ayrımı yapılmadan yıkanmasını sağlamaktır.