Halı yıkama mevsimi

Halılar kış mevsiminde mi, yoksa yaz mevsiminde mi daha fazla yıkanma ihtiyacı duyarları Eryaman halı yıkama olarak biz, kış mevsiminde halıların daha çok yıkanmaya ihtiyaçlarının olduğunu düşünüyoruz. Bunun belli başlı sebepleri vardır. Hatta bu sebepler duruma göre değişiklik te gösterebilir. Eryaman halı yıkama firmamıza göre bu sebeplerden bir kaçını şöyle sıralayabiliriz:

Salgın hastalıkların artışı:

Kış ayları halıların yıkanma ihtiyacının en fazla artış gösterdiği aylardır. Bir çok salgın hastalığın artış gösterdiği bu mevsimde halı yıkama daha da önem kazanmaktadır. Çünkü dışardan getirdiğimiz mikroplarla halılar kısa zaman sonra tanışmak durumunda kalırlar. halıların maaruz kaldıkları bu istenmeyen durumun ortadan kalkması için Eryaman halı yıkama fabrikamızda uygulandığı gibi hijyen kalitesi yüksek bir yıkama gereklidir.

Kullanan profilindeki değişiklik:

Ortak kullanım grubunda değerlendirilen halılarımızı kullanan kişiler değişmese de, sağlık durumlarında değişikliklerin meydana gelmesi kış mevsiminde daha olasıdır. Evde her hangi birimizin en basitinden bir soğuk algınlığı yaşıyor olması, ortak kullanım alanımıza giren halıların daha çabuk hijyenikliğini kaybedeceği anlamına gelir. Hijyenik olmayan halıların kullanılmasının iyileşme sürecini etkileyebileceği ise aşikardır. Eryaman halı yıkama olarak mümkün oldukça bu konuya hassasiyet gösterilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Kullanım süresindeki artış:

Eryaman halı yıkama olarak kış mevsiminde halıların kullanım sürelerinin arttığını düşünüyoruz. Bu, her kullanıcı profili için aynı olmasa da genellemede etkin bir durumdur. Şöyle ki; kış mevsiminde evlerde geçirilen sürelerle, yaz mevsiminde evlerde geçirilen süreler farklıdır genellikle. Kışın soğuk ve yağışlı günlerini evlerimizde geçiririz çoğunlukla. Yaz mevsiminde ise daha çok dışarıda geçiririz vaktimizi. Otomatik olarak kirlenme hızını arttırır bu durum.

Bu sebepleri arttırmak veya kişiye özelleştirmek mümkündür. Mühim olan halıların kirlendikçe yaz veya kış ayrımı yapılmadan yıkanmasını sağlamaktır.

Özel üretim halı ve yolluklar kusursuz şekilde ne tür şartlar altında yıkama gerektirirı

Mikroplardan arındırmak istediğiniz halıların temizlenmesinden hedeflenen kaliteli neticeyi kazanmak için profesyonellik gerektiren bir çok koşulların yerine getirilmesi gerekliliktir. Beklentileri yüksek birisi iseniz ve eğer, kalitesiz bir neticeyle karşılaşmaktan çekince duyuyorsanız yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama fabrikasını seçmeden evvel, bir takım kriterleri bilerek dikkat etmeniz gerekiyor. Bence özel üretim halı ve yolluklar yıkanırken kaliteli bir sonuç için, ilk olarak bilinmesi gerekli olan konu halılarımızı teslim edeceğimiz fabrikanın leke çıkarma ve temizlik konusunda uzman bir kilim ve halı yıkama işletmesi olmasındaki gerekliliktir. Zaten halı yıkayacak firmanın kalite standardı, düzenli çalışan bir çalışma ekibi ve uygulama yaptığı deterjan ve leke çıkarıcıların kalite standartlarına uygunluğu ile tespit edilir. Kilim ve halı yıkama ilk aşama halı toplama servisinin söylenilen zaman diliminde halıları almaya gelmesidir ki, bu aşama ile ilgili fazladan bir ücret verilmemektedir. Bilmelisiniz ki memnun kalınacak bir temizlik şirketi aşağı yukarı söz verdiği anda teslim alır halıları. İşletmedeki yıkama birimine taşınan halı ve kilimler, karıştırılmadan dokuma özelliklerine bakılarak farklı bölümlere ayrılır zira değişik özellikteki halılar aynı yıkama tekniği ile yıkama yapılamaz. Halı yıkamadaki gelişmeler sayesinde artık iki çeşit halı yıkama şekli kullanılmaya başlanmıştır ve bu sistemlerden bir tanesi meç aracılığı ile yıkama şeklinde isimlendirilen şekil, diğeriyse otomatik makinelerle yapılan yıkama sistemidir. Tam otomatik halı yıkama makinesi ile sürdürülen yıkamanın meçle yapılan yıkamaya göre bir çok faydası gündeme gelir ve bunlardan en fazla önemli olanı her halde çift taraflı yıkamadır. Özel üretim halı ve yolluklar eski usullerle ya da otomasyonlu teknikle yıkattırılabilir ama kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak temizliğin başarı oranını neredeyse tamamen değiştirir. Halı ve kilim yıkamada umud edilen sonuç için yüksek hijyen gücü olan leke gidericiler kullanmak oldukça önemlidir. Halılarımızın biran önce kurutulmasında bu işe özel bir sıkma makinesiyle halıyı sıkmak, kurutmanın amaçlandığı gibi olması için çok önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinden çıkarılan halı ve kilimler askıda bekletilmeye gereksinim duyar ki, bakterilerin yok edilmesi sadece bu yöntemle sağlanır. Güneşli havada kuruduğu tespit edilen halılar kontrol maksadıyla denetim masasına sevk olunur ve bu kısımda lekelerin çıkıp çıkmadığı ile birlikte paketleme çalışmaları yürütülür. Son işlemleri de sonuçlanmış olan halı ve kilimler dağıtım güzergahlarına göre bir araya getirilecek şekilde gruplanıp, sevkiyat araçlarına sevk edilir ve böylece randevulaşılan anda halılar yerlerine dağıtılır.