Evlerde halı yıkama faydalı değildir

Eryaman halı yıkama olarak evlerde halı yıkama yapılmasını kesinlikle desteklemiyoruz. Bu çıkışımız kim çevrelerce ticari kaygı olarak değerlendiriliyor olsa da biz bunu söylemeyi sürdüreceğiz. Evlerde halı yıkamanın size hiç bir faydası olmadığı gibi çevreye ve ekolojik dengeye zararı vardır. Yetkililerce yapılan açıklamalara göre içme suları ile yapılan halı yıkamanın kaynakları olumsuz yönde etkileyecek kadar büyük olduğu ortaya çıkıyor. Eryaman halı yıkama içme suyu ile halı yıkamaz. Eryaman halı yıkama kendi imkanları ile çıkardığı doğal kaynak suları ile halılarınızı yıkayarak ekolojik dengenin korunmasına destek olur. Ayrıca evlerde halı yıkamak ne ekonomik anlamda ne de hijyen anlamında da size bir katkı sağlamaz.

Uzman gözü ile değerlendirdiğimizde evlerde halı yıkama işlerinin yapılmasının pek te faydalı olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Temelde bu iki nedenle sabittir. Bunlardan birincisi halı yıkama hijyen kalitesinin ancak ve ancak uygun şartların bir araya gelmesi ile birlikte mümkün olacağıdır ki bu şartların evlerde sağlanması mümkün değildir. İkincisi ise halı yıkama konusundaki deneyimdir ki senede bir defa halı yıkama yapılarak ne derecede bir tecrübe sahibi olunabileceği malumdur. Ayrıca evlerde yapılan halı yıkama işlemleri pahalıya da mal olmaktadır. Fazlaca su sarfiyatı ve emek verilmektense profesyonel bir halı yıkama fabrikasına yıkatmak hem zamandan hem de paradan kazanç sağlar. Eryaman halı yıkama halılarınızı en uygun şartlarda profesyonel olarak yıkar ve zamanında teslim eder.

Eryaman halı yıkama ticari kaygılar yüzünden değil, toplumsal fayda için profesyonel halı yıkama fabrikalarını öneriyor. Evlerde halı yıkama işlemleri hiç bir surette faydalı değil, aksine hem ekonomik hem de ekolojik sebeplerle zararlıdır. Halılarınızı evde yıkama yapmayın, yapanları uyarın. İçme sularımız halı yıkama işinde kullanılmasın. Bunun yerine profesyonel halı yıkama fabrikalarını tercih edin.

Narin yapılı halı ve yolluklar hijyenik olarak hangi makinelerde temizlenirı

Her türlü halının yıkama işleminden istenen başarılı neticeyi kazanmak için özen gerektiren belirli şartları sağlamak çok önemlidir. Titiz bir müşteri olarak siz de sürpriz bir sonuçla karşılaşmaktan korkuyorsanız, halı yıkama işinizi vereceğiniz yıkama fabrikasına halılarınızı verirken bir takım konuları araştırmalısınız. Bizce narin yapılı halı ve yolluklar yıkanırken hüsrana uğramamak için her şeyden önce göz önünde bulundurulması gereken şey, kirli halıları yıkayacak firmanın leke çıkarma ve temizlik konusunda bilgi ve deneyim sahibi bir halı ve kilim fabrikası olmasına ihtiyaç duyulduğudur. Bir şekilde bu işi yapacak kuruluşun ortaya koyduğu kalite, işinde uzmanlaşmış personel kadrosu ve uygulamada kullandığı ekipmanların yeterliliğiyle anlaşılabilir. Bu işlemlerde ilk aşama, servis arabasının söylediği sürede yıkanacak malzemeyi almasıdır ki, bu işlem ile alakalı ekstradan bir ücret verilmemektedir. Bu manada kaliteli bir yıkama şirketi hızlıca ve söylediği zaman aralığında teslim alır halıları. Personel tarafından yıkama yerine getirilmiş olan halılar evvela dokuma türlerine bakılarak bölümlere ayrılır zira her halı aynı makineyle yıkama yapılamamaktadır. Halı yıkamadaki gelişmeler sayesinde son dönemde iki türlü yıkama sistemi izlenmeye başlanmıştır ki, bu yöntemlerden birincisi elde yıkama olarak bilinen teknik, ikincisi de tam otomatik yıkama makinesi ile yapılan yıkama şeklidir. Tam otomatik halı ve kilim yıkama makinesiyle sürdürülen yıkama işinin eski usule göre bir sürü avantajı gösterilebilir ve bu avantajların en dikkat çekicisi bizce halının tersinin de yıkanmasıdır. Narin yapılı halı ve yolluklar eski usulle hatta otomasyonlu sistemle yıkanıyor olabilir ancak kullanılan deterjanların kalitesi yıkamanın başarı oranını net olarak değiştiren bir özelliktedir. Çünkü umulan sonuçlara ulaşmak için ciddi arındırma gücü olan temizlik malzemeleri ile uygulama yapmak oldukça önemlidir. Halı ve yollukların gereken hızda kurutulmasında santrifüj makinesinden yardım almak, kurumanın beklenen başarıya ulaşması için ciddi önem teşkil etmektedir. Otomatik sıkma makinesinden çıkan halı ve yolluklar askıya alınmaya gereksinim duyar ki, bakterilerin yok olması bir tek bu şartla sağlanabilir. Tam olarak kuruyan kuruduğu tespit edilen halı ve kilimler kontrol edilmesi maksadıyla denetleme masasına sevk olunur ki, bu birimde çıkması zor lekelerin kontrolü ile beraber parfüm ve işlemleri yapılır. Tüm detaylı prosedürleri nihayete eren halılar adreslerine dikkat edilerek bir sıralama sağlanacak şekilde toparlanıp, sevkiyat bölümüne teslim edilir ve böylece önceden anlaşılan zamanda halılar verilen adrese teslim edilir.