Eryaman halı yıkama standartları

Eryaman halı yıkama profesyonel bir halı yıkama ve overlok fabrikası olup, halı yıkama standartlarına uyarak çalışır. Halı yıkama standartları halı yıkamanın her aşaması için geçerlidir. Bu standartları her aşamada oturtmadınız sürece yeterli hijyen kalitesini yakalayamazsınız. İşte Eryaman halı yıkama olarak özellikle de bu standartlar vesilesi ile evlerde halı yıkama yapılmaması konusunda ısrarcıyız. Eryaman halı yıkama olarak nakliyeden, yıkamaya, ambalajlamadan parfümlemeye her aşamada bu standartları koruyoruz.

Profesyonel halı yıkama işlemleri belirli standartlar dahilinde yapılmalıdır. Eryaman halı yıkama olarak bu konuda fazlaca hassasız. Halı yıkamanın ilk aşaması halıların halı yıkama fabrikasına nakledilmesi olduğuna göre, halılarınızı taşıyan araçların halıların şeklini bozmayacak özellikte istiflemeye uygun olması gerekiyor. Halı yıkama makinelerinin çeşitli halı tiplerine uygun özellikte yıkama aparatlarına sahip olması gerekiyor. Yıkama işlemlerinin yapıldığı mekan ve ekipmanların sık sık dezenfekte edilmesi gerekiyor. Eryaman halı yıkama halı yıkamada hijyen kalitesine son derece dikkat etmektedir. Halıların kurutma ortamlarının düzenli olması geriyor. Her hangi bir şekilde dışardan toz ve kir almayacak biçimde konumlandırılması gerekiyor. Halıların halı yıkama ekipmanları dışındaki araçlarla yıkanmaması gerekiyor. Halıların yıkama öncesi ve sonrasında nakliye edilirken rulo şeklinde, kat izi verilmeden sarılmaları gerekiyor. Halılar kuruduktan sonra derhal paketlenirler. Siz halınızı teslim aldıktan sonra bu paketler içinde çok uzun süre havasız bırakmasanız daha iyi olur.

Sonuç itibarı ile Eryaman halı yıkama gerekli halı yıkama standartlarını sağlamış, tecrübeli bir firmadır. Bu standartlar sayesinde güven duyulan bir firma olmayı hak etmiş durumdayız.

Tüylü halılar ve yolluklar kusursuz bir biçimde nasıl halı şampuanlarıyla yıkama gerektirirı

Yüksek temizlik gereksinimi olan halıların temizlenmesinden beklenen hijyenik sonucu kazanmak için uzmanlık gerektiren bir çok kurallara uyulması olmazsa olmazdır. Kaliteli hizmet bekleyen birisiyseniz ve bu sefer sürpriz vaziyetlerle karşı karşıya kalmaktan endişeliyseniz halılarınızı emanet edeceğiniz halı yıkama firmasına iş verirken bir kısım önemli şartları araştırıp bilgi edinmeniz gerekiyor. Ortaya koymalıyız ki tüylü halılar ve yolluklar yıkanırken arzu edilen netice için, temel şart olarak bilinmesi şart olan husus halımızı temizleyecek şirketin hijyen konusunda özverili bir temizlik kuruluşu olmasındaki zaruriyettir. Öyle ki kirlenen halıları yıkayan işletmenin yaptığı işteki kalite, bilgili bir çalışma ekibi ve bununla birlikte elindeki makinelerin uygun standartlarda anlaşılabilir. Bu işte ilk prosedür, firma aracının dediği süre içerisinde halıları götürmesidir ki, bu aşama ile alakalı herhangi bir para verilmemelidir. Bu anlamda uzman bir halı yıkama kuruluşu kesinlikle söz verdiği anda adresinizde olacaktır. Servis elemanlarınca yıkama yerine taşınan yıkanacak malzemeler, ilk olarak lekeleri tespit edilerek bölümlere ayrılır zira bütün halılar aynı makinede yıkama yapılamaz. Yeni halı yıkama makineleri sayesinde son yıllarda iki tip halı ve kilim yıkama yolu kullanılmaya başlanmıştır ki, bunlardan bir tanesi elle yıkama şeklinde tabir edilen şekil, ikincisi de otomatik halı yıkama makinesiyle sürdürülen yıkama türüdür. Bantlı halı ve kilim yıkama makineleri ile icra ettiğimiz yıkama işinin eski uygulamalara göre epeyce çok faydası görülür ve bunlardan en çok önem arz edeni belki de personelden kaynaklanan hataların azalmasıdır. Tüylü halılar ve yolluklar elde ya da bilgisayarlı teknikle yıkanabilir ancak deterjan kalitesi yıkamanın kalitesini kesin bir şekilde etkiler. Bu manada, pozitif neticeye ulaşmak için bakterileri arındırabilen temizlik maddeleri ile çalışmak yüksek öneme sahiptir. Yıkama işi bitirilen halıların gereken hızda kurumasının gerçekleşmesinde otomatik sıkma makinesiyle halıyı sıkmak bu işin problemsiz olması için oldukça önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesiyle sıkılan halı ve yolluklar gün ışığına ihtiyaç duyar ki antibakteriyel kurutma tam olarak bu metotla sağlanır. Gerektiği kadar kuruduğu gözlemlenen halılar son kontroller için denetim masasına alınır ki, bu bölümde lekelerin kontrolü ile beraber ambalaj işleri yapılır. Son kontrol işlemleri biten halı ve kilimler dağıtım güzergahlarına bakılarak bir sıralama sağlanacak şekilde ayrılıp, dağıtım elemanlarına aktarılır ve böylece beklenen zaman diliminde halı ve kilimler müşterilere dağıtılır.