Eryaman halı yıkama leke çıkarma

Eryaman halı yıkama olarak özellikle belirtmek isteriz ki; halı yıkama işi leke çıkarma işi değildir sadece. Her lekenin çıkarılamayacağını bayanlar çok iyi bilirler. Bazı lekelerin çıkarılabilmesi için çok sert leke çıkarıcı kimyasalların kullanılması gerekebilmektedir. Bu sert leke çıkarıcı maddelere her tür dokuma ürün dayanamaz. Gerek dokuma özellikleri, gerekse renkleri leke çıkarıcı ile uyumlu olmalıdır.

Eryaman halı yıkama fabrikamıza getirilen halılar içerisinde yapısal özellikleri bakımından çok narin veya çok çabuk renk atan halılar da olmaktadır. Örneğin bir Isparta halısı. Bu halı çok kolay renk veren bir halı tipidir. Eryaman halı yıkama olarak bu tür halıların yıkanması konusunda çok titiz davranıyoruz. Bu halıların üzerinde çok zorlayıcı bir leke varsa eğer, işimiz çok zor. Zira fazla zorlayacak olduğumuzda hemen renkleri solar ve bir birine karışır. Yıkama konusunda narin davrandığımız bir diğer halı modeli de Nepal halılardır. Özellikle açık renkli olan bu halı tipi oldukça narin bir yapıya sahiptirler. İşte bu türdeki halıların yıkanmasında da oldukça dikkatli davranmaktayız. Gel gelelim çıkarılması çok güç olan lekeler bu tip halılar üzerinden tam olarak çıkarılamayabilir. Bu tür durumları müşteri ile paylaşarak bir hal tarzı benimser Eryaman halı yıkama.

Eryaman halı yıkama olarak yinelemek isteriz ki halı yıkama işi leke çıkarma işi değildir sadece. Çıkarılması imkanlar dahilinde mümkün olmayan halılar sert leke çıkarıcı maddelerle çalışıldığında daha kötü sonuçlar alınabilmektedir. Halılarınız üzerinde çıkarılması güç lekelerle ilgili Eryaman halı yıkama ya önceden danışabilirsiniz.

İstikbal marka halılar sağlıklı biçimde nasıl makineler kullanılarak yıkanmak durumundadırı

Yolluk ve halıların yıkanmasından beklenen kaliteli neticeyi kazanmak için özveri gerektiren bazı koşulların yerine getirilmesi olmazsa olmazdır. Yüksek beklenti içerisinde olan bilinçli bir müşteri olarak eğer, sürpriz bir sonuçla muhatap olmaktan tedirginlik duyuyorsanız, halılarınızı teslim edeceğiniz halı yıkama fabrikasına halılarınızı verirken bazı önemli şartları araştırıp bilgi edinmeniz gerekiyor. Deneyimlerimize göre istikbal marka halılar yıkanırken amaçlanan nitelikte bir yıkama için her şeyden önce dikkat edilmesi gereken konu halı yıkama işimizi görecek şirketin leke çıkarma ve temizlik konusunda beceri kazanmış bir kilim ve halı yıkama şirketi olmasındaki mecburiyettir. Kaldı ki kirlenen halıları yıkayan işletmenin kalite standardı, işini benimsemiş personel kadrosu ve bununla beraber, elindeki makinelerin uygun kalitede olmasıyla ölçülebilir. Bu işlemlerde birinci aşama, halıları alacak servisin randevulaşılan saatler arasında halıları teslim almasıdır ki bu kısım için ekstradan bir ücret verilmemektedir. Dikkat edin memnun kalınacak bir yıkama firması bir şekilde belirtilen anda alacaktır halılarınızı. Servis aracıyla yıkama yerine taşınan halılar, önce lekelerine bakılarak ayrıştırılır çünkü her tür halı aynı ekipmanlarla yıkanamamaktadır. Halı yıkama sistemlerindeki gelişmelerle beraber son günlerde farklı iki halı ve kilim yıkama metodu geliştirilmiştir ki, bu metotlardan bir tanesi elle yıkama olarak anılan yol, diğeri ise otomatik sistemle icra edilen yıkama türüdür. Otomatik halı yıkama makineleriyle yaptığımız yıkama işinin eski sisteme göre bir çok avantajı bulunur ve bu faydalardan en mühim olanı zannediyorum daha yüksek kalitede yıkama yapılmasıdır. İstikbal marka halılar eski tip yahut otomatik sistemle yıkanabilir ancak kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak halı yıkamanın kalitesini direk olarak değiştirir. Kaldı ki beklenen sonucu elde etmek için bakteri temizleme özelliği olan şampuanlar kullanmak çok önemlidir. Halı ve kilimlerin hızla kurutulmasında endüstriyel sıkma makinesiyle nem almak kurumanın istenen başarıya ulaşması için gerçekten önemlidir. Sıkma makinesinden çıkan halılar güneşte bekletilmeye ihtiyaç duyar ki iyi bir dezenfeksiyon bir tek bu koşulla olabilir. Kurutma askılarında kuruduğu anlaşılan halılar kontrol edilmek üzere sonuç kısmına sevk olunur ve bu masada halıların son durumu ile beraber paketleme işlemleri yapılır. Tüm yorucu işlemleri nihayete eren halı ve kilimler kayıt numaralarına göre bir arada tutulacak şekilde düzenlenip, sevkiyat arabalarına gönderilir ki, söylendiği zaman diliminde halı ve yolluklar yerlerine iade edilir.