Eryaman halı yıkama kurutma makinesi

Eryaman halı yıkama da hedeflenen başarılı sonuçlara ulaşma noktasında kalifiye personel kadar, makineler de çok önemlidir. Bilindiği gibi halı yıkama makinesi olarak tam otomatik ve yarı otomatik makineler kullanılmakta. Bunların birbirlerine karşı avantaj ve dezavantajları malum. Tam otomatik halı yıkama makineleri iş gücünden ve zamandan tasarruf sağlarken, lekelere lokal müdahale şansı vermiyor. Bu sebeple halının belirli bir bölgesindeki leke yoğunluğuna da aynı işlemleri yapıyor. Yarı otomatik makineler, iş gücü ve personel acısından dezavantajlı iken, lekelere olan müdahale opsiyonu daha geniş.

Peki her mevsimde yapılan halı yıkama işlemlerinde, kurutmanın nasıl yapıldığını biliyor musunuz? Eryaman halı yıkama fabrikamızda halının kurutulması için özel ekipmanlar kullanılmakta. Halının hızlı bir şekilde kurutulabilmesi için en önemli araç sıkma makinesidir. Piyasada pek fazla kalmamış olsa da, eski tip sıkma makineleri çok sıkıntılıydı. Eryaman halı yıkama olarak biz bu tip sıkma makinesini kullanmıyoruz. Bu makineler hem iyi sıkmıyor ve hem de halılar katlanarak yerleştirildiği için uygun gelmiyordu. Eryaman halı yıkama da şuan kullanılan boru tipi sıkma makineleri hem çok pratik, hem de eskisine nazaran çok daha kısa sürede çok daha iyi bir sıkma yapıyor.

Halıların sıkıldığı bu makineler, halıları neredeyse kuru bir şekilde çıkarmaktadır. Sıkma sonrasında durulama suyundan da eser kalmamaktadır. Makineden çıkarılan halılar mevsimine göre belirli bir süre askılarda bekletilerek kurutulurlar.

Eryaman halı yıkama bu makineler sayesinde halılarınızı kolaylıkla kurutabilmektedir.

Yün dokuma halı kilim ve yolluklar problemsiz şekilde ne tür deterjanlar kullanılarak yıkanmalıdırı

Değerli halılarınızın yıkama işleminden amaçlanan başarılı neticeyi sağlamak için uzmanlık gerektiren kimi kuralların yerine getirilmesi gerekmektedir. Temizlikten ödün vermeyen bir halı sahibi olarak eğer hijyen kalitesi düşük bir sonuçla karşı karşıya gelmekten korku duyuyorsanız halı yıkama işinizi vereceğiniz yıkama fabrikasına iş yaptırırken bazı önemli şartları bilmelisiniz. Birikimlerimiz gösteriyor ki yün dokuma halı kilim ve yolluklar yıkanırken beklentilerinizin karşılanması için, ilk olarak özen gösterilecek şey, yıkama işinin verileceği kuruluşun lekelerin çıkarılması ve hijyen konusunda titiz bir kilim ve halı yıkama firması olmasının önemli bir gereksinim olduğudur. Kaldı ki halıların temizliğini yapacak işletmenin işçilik kalitesi, bilgili personel ve bununla birlikte, kullandığı endüstriyel ekipmanların kalitesinin yüksek olmasıyla ölçülebilir. Halı yıkamada başlangıç, halı toplama servisinin söylenilen zaman içerisinde adresinize gelmesidir ve bu iş ile ilgili ek bir para istenmemelidir. Bilmelisiniz ki profesyonel bir halı temizleme işletmesi hızlıca ve belirlenen saatte halılarınızı teslim alır. Bu yolla yıkama bölümüne getirilmiş olan halılar, karışmaması için özellikleri tespit edilerek yıkamak üzere hazırlanır zira bütün halılar aynı şekilde yıkanamamaktadır. Halı yıkama sistemlerindeki gelişmelerle beraber artık bir birinden farklı iki halı ve kilim yıkama yöntemi uygulanmaya başlanmıştır ve bu yöntemlerden ilki meç aracılığı ile yıkama olarak anılan sistem, ikincisiyse tam otomatik yıkama makinesi ile yapılan yıkama metodudur. Otomasyonlu halı ve kilim yıkama makineleri ile icra ettiğimiz yıkama işlemlerinin meçle yapılan yıkamaya göre bir sürü faydası listelenebilir ki, bu avantajların en fazla önemli olanı bizce personelden kaynaklanan hataların azalmasıdır. Yün dokuma halı kilim ve yolluklar eski sistem yahut ta bantlı sistemle yıkanabilir ama antibakteriyel deterjan kullanımı temizliğin kalite oranını kesin bir şekilde belirler. Halı ve kilim yıkamada umud edilen neticeyi elde etmek için antibakteriyel temizlik malzemeleri kullanmak büyük önem arz etmektedir. Yıkamadan sonra halıların hızlı bir şekilde kurumasının sağlanmasında otomatik bir sıkma makinesiyle halıyı sıkmak, kurumanın sorunsuz olması için son derece önemlidir. Santrifüj makinesinde sıkılan halılar gün ışığına gereksinim duyar ki, bakterilerin yok olması tam olarak bu yöntemle sağlanır. Özel askılarda kuruduğu anlaşılan halı ve yolluklar kontrol maksadıyla kalite kontrol yerine taşınır ki, bu noktada tarama, fırçalama ile birlikte parfüm ve işlemleri yapılır. Ambalajlama işleri de tamamlanmış olan halı ve kilimler adreslerine bakılarak bir sıralama sağlanacak şekilde düzenlenip, servis personeline teslim edilir ki, beklenen zaman içerisinde halılar ve yolluklar müşterilere ulaştırılır.