Eryaman halı yıkama kurutma makinesi

Eryaman halı yıkama da hedeflenen başarılı sonuçlara ulaşma noktasında kalifiye personel kadar, makineler de çok önemlidir. Bilindiği gibi halı yıkama makinesi olarak tam otomatik ve yarı otomatik makineler kullanılmakta. Bunların birbirlerine karşı avantaj ve dezavantajları malum. Tam otomatik halı yıkama makineleri iş gücünden ve zamandan tasarruf sağlarken, lekelere lokal müdahale şansı vermiyor. Bu sebeple halının belirli bir bölgesindeki leke yoğunluğuna da aynı işlemleri yapıyor. Yarı otomatik makineler, iş gücü ve personel acısından dezavantajlı iken, lekelere olan müdahale opsiyonu daha geniş.

Peki her mevsimde yapılan halı yıkama işlemlerinde, kurutmanın nasıl yapıldığını biliyor musunuz? Eryaman halı yıkama fabrikamızda halının kurutulması için özel ekipmanlar kullanılmakta. Halının hızlı bir şekilde kurutulabilmesi için en önemli araç sıkma makinesidir. Piyasada pek fazla kalmamış olsa da, eski tip sıkma makineleri çok sıkıntılıydı. Eryaman halı yıkama olarak biz bu tip sıkma makinesini kullanmıyoruz. Bu makineler hem iyi sıkmıyor ve hem de halılar katlanarak yerleştirildiği için uygun gelmiyordu. Eryaman halı yıkama da şuan kullanılan boru tipi sıkma makineleri hem çok pratik, hem de eskisine nazaran çok daha kısa sürede çok daha iyi bir sıkma yapıyor.

Halıların sıkıldığı bu makineler, halıları neredeyse kuru bir şekilde çıkarmaktadır. Sıkma sonrasında durulama suyundan da eser kalmamaktadır. Makineden çıkarılan halılar mevsimine göre belirli bir süre askılarda bekletilerek kurutulurlar.

Eryaman halı yıkama bu makineler sayesinde halılarınızı kolaylıkla kurutabilmektedir.