Eryaman halı yıkama kalite kontrol

Halı yıkama işlemlerinden beklenen faydanın sağlanması noktasında kalite kontrol ilkelerine bağlı kalmak çok önemlidir. Malumunuz üzere insanın olduğu her yerde hata ve eksiklik olabilir. Bunları en aza indirgemenin en önemli ayağı kalite kontroldür. Profesyonel teknikler uygulanarak yıkanmış bir halı, kalite kontrol standartlarından geçemediği sürece, gerçek anlamda teslimat için hazır değil demektir.

Kalite kontrol nasıl işler?

Eryaman halı yıkama olarak, kalite kontrol birimimizin işlevini önemsiyoruz. Çünkü bir halı yıkama fabrikasının daha iyi hizmet verebilmesi ve kalite standartlarını yükseltebilmesi için mutlaka kalite kontrol işlemlerini yapma zorunluluğu vardır. Kalite kontrol Eryaman halı yıkama bandımızın en sonunda yer alır. Tüm halı yıkama ve kurutma işlemlerinin ardından bu bölüme gelen halılar, büyük bir titizlikle kontrol edilirler.

Şayet standartlara uymadığı düşünülen bir halı varsa, hangi konuda eksiği gözlemlenmişse tekrar o bölüme gönderilir. Yani eğer yıkama ile alakalı bir problem gözlemlenmişse; yıkama ünitesine, kurutma ile ilgili bir sorun varsa; kurutma ünitesine gönderir. Eryaman halı yıkama nın bu üniteleri eksiklerin giderilmesinin ardından tekrar kontrole gönderirler halıları.

Bu tekrarlara rağmen giderilemeyen eksiklikler de çıkabilmektedir. Örneğin halı üzerinde tüm müdahalelere rağmen çıkarılamayan bir pas lekesi gibi. Bu tür durumlarda kontrolcüler bu halıyı üç defadan fazla geri çevirmezler.

Kalite kontrol elemanları aynı zamanda halının fırçalanması, parfümlenmesi ve paketlenmesi işlerini de yaparak teslimata hazır hale getiriler.

Kalite kontrol neleri denetler?

Kalite kontrol işlemleri gözlemleme ile yapılır. Bunun için yapılmış bir makine yoktur şu an için. Kontrolcü elman bir halının iyi yıkanıp yıkanmadığını, lekelerinin çıkarılıp çıkarılmadığını, halı diplerinin ve saçaklarının temizlenip temizlenmediğini, halı üzerinde yün, iplik gibi kalıntılar kalıp kalmadığını kontrol ederler.

Bir halının yıkandıktan sonra, teslimata hazır hale gelmiş sayılması için muhakkak kalite kontrol standartlarından geçmiş olması gereklidir. Tüm titizliğimize rağmen yine de göz kaçan bir durum olursa,Eryaman halı yıkama olarak bu eksikliği giderme konusunda büyük bir özveri ile hizmetinizde olduğumuzu da bilmenizi isteriz.