Eryaman halı yıkama kalite kontrol

Halı yıkama işlemlerinden beklenen faydanın sağlanması noktasında kalite kontrol ilkelerine bağlı kalmak çok önemlidir. Malumunuz üzere insanın olduğu her yerde hata ve eksiklik olabilir. Bunları en aza indirgemenin en önemli ayağı kalite kontroldür. Profesyonel teknikler uygulanarak yıkanmış bir halı, kalite kontrol standartlarından geçemediği sürece, gerçek anlamda teslimat için hazır değil demektir.

Kalite kontrol nasıl işlerı

Eryaman halı yıkama olarak, kalite kontrol birimimizin işlevini önemsiyoruz. Çünkü bir halı yıkama fabrikasının daha iyi hizmet verebilmesi ve kalite standartlarını yükseltebilmesi için mutlaka kalite kontrol işlemlerini yapma zorunluluğu vardır. Kalite kontrol Eryaman halı yıkama bandımızın en sonunda yer alır. Tüm halı yıkama ve kurutma işlemlerinin ardından bu bölüme gelen halılar, büyük bir titizlikle kontrol edilirler.

Şayet standartlara uymadığı düşünülen bir halı varsa, hangi konuda eksiği gözlemlenmişse tekrar o bölüme gönderilir. Yani eğer yıkama ile alakalı bir problem gözlemlenmişse; yıkama ünitesine, kurutma ile ilgili bir sorun varsa; kurutma ünitesine gönderir. Eryaman halı yıkama nın bu üniteleri eksiklerin giderilmesinin ardından tekrar kontrole gönderirler halıları.

Bu tekrarlara rağmen giderilemeyen eksiklikler de çıkabilmektedir. Örneğin halı üzerinde tüm müdahalelere rağmen çıkarılamayan bir pas lekesi gibi. Bu tür durumlarda kontrolcüler bu halıyı üç defadan fazla geri çevirmezler.

Kalite kontrol elemanları aynı zamanda halının fırçalanması, parfümlenmesi ve paketlenmesi işlerini de yaparak teslimata hazır hale getiriler.

Kalite kontrol neleri denetlerı

Kalite kontrol işlemleri gözlemleme ile yapılır. Bunun için yapılmış bir makine yoktur şu an için. Kontrolcü elman bir halının iyi yıkanıp yıkanmadığını, lekelerinin çıkarılıp çıkarılmadığını, halı diplerinin ve saçaklarının temizlenip temizlenmediğini, halı üzerinde yün, iplik gibi kalıntılar kalıp kalmadığını kontrol ederler.

Bir halının yıkandıktan sonra, teslimata hazır hale gelmiş sayılması için muhakkak kalite kontrol standartlarından geçmiş olması gereklidir. Tüm titizliğimize rağmen yine de göz kaçan bir durum olursa,Eryaman halı yıkama olarak bu eksikliği giderme konusunda büyük bir özveri ile hizmetinizde olduğumuzu da bilmenizi isteriz.

Ayakkabı ile basılan halılar ve yolluklar başarılı bir şekilde nasıl ekipmanlarla yıkanmaya gereksinim duyarı

Sık sık kirlenen halıların temizlenmesinden hedeflenen hijyenik neticeyi kazanmak için özveri gerektiren özel normları yerine getirmek olmazsa olmaz önem arz etmektedir. Şartlara uygun hizmet almak isteyen bilinçli bir müşteri olarak şayet kötü hallerle yüz yüze gelmekten tedirginlik içerisindeyseniz, halı yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama fabrikasına halılarınızı verirken, kimi şartları bilmeniz gerekiyor. Bana göre ayakkabı ile basılan halılar ve yolluklar yıkanırken kaliteli bir sonuç için temel şart olarak özen gösterilecek şey, halı yıkama işimizi görecek firmanın halı yıkama konusunda yeterli beceriye sahip bir halı ve kilim firması olmasının gerekliliğidir. Bir manada halıları temizleyecek firmanın işçiliğindeki kalite, disiplinli çalışan eleman kadrosu ve bununla beraber, kullandığı malzemelerin uygun kalitede olmasıyla mukayese edilir. Yıkama işlemlerinde ilk adım servisin söylenilen sürede halıları teslim almasıdır ki, bu işlem ile ilgili herhangi bir bedel alınmamalıdır. Bu anlamda kaliteli iş yapan bir yıkama şirketi bir şekilde söylediği zamanda alır halıları. Firmadaki yıkamanın yapılacağı kısma taşınan halılar, çabucak cinsleri göz önüne alınarak farklı bölümlere ayrılır çünkü farklı yapıdaki halılar aynı malzemelerle yıkama işlemine tabi tutulamaz. Halı yıkamadaki gelişmeler sayesinde son yıllarda iki farklı yıkama metodu gündeme gelmiştir ki, bu metotlardan birincisi meçle elde yıkama şeklinde bilinen teknik, öbürüyse tam otomatik yıkama makinesi ile devam ettirilen yıkama sistemidir. Otomatik bantlı sistem halı yıkama makinesi ile sürdürülen yıkamanın meçle yapılan yıkamaya göre epeyce çok faydası bulunmaktadır ve bunlardan en çok önem arz edeni belki de fırça baskısının daha yüksek olmasıdır. Ayakkabı ile basılan halılar ve yolluklar eski sistemle belki de ful otomatik yöntemle yıkanıyor olabilir ama kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak yıkamanın başarı seyrini direk manada belirlemektedir. Halıların yıkanmasında olumlu sonucu almak için antibakteriyel özelliği olan deterjanlar uygulamak yüksek öneme sahiptir. Halılarımızın gerekli zamanda kurumasının sağlanmasında otomatik bir sıkma makinesinden yardım almak kurumanın beklenen başarıya ulaşması için çok önemlidir. Sıkma makinesinden çıkan halılar asılmaya gereksinim duyar ki bakterilerden arınma yalnızca bu koşulla sağlanabilir. Gün ışığında kuruduğu tespit edilen halılar kontrol maksadıyla sonuç noktasına getirilir ve bu birimde halıların son durumu ile birlikte paket çalışmaları yürütülür. Bütün işlemleri de nihayete eren halı ve yolluklar kayıt numaralarına dikkat edilerek bir sıralama sağlanacak biçimde ayrıştırılıp, dağıtım çalışanlarına sevk edilir ki, anlaşılan gün ve saatte halı ve yolluklar adreslerine dağıtılır.