Eryaman halı yıkama bahar sezonu

Halı yıkamada bahar sezonu açıldı. Kış boyunca evlerde çok vakit geçirildi. Dolayısı ile halılar normalden daha fazla kirlendiler. Hele kış döneminde soğuk algınlıkları yaşayanmışsa, halların bakteriyel açından kirliliği de hat safhaya çıkmış demektir.

Bahar döneminin başlaması ile birlikte Eryaman halı yıkama fabrikamıza olan talepte de artışlar oldu. Bu sebeple kadromuzu güçlendirme kararı aldık. Şuan itibarı ile Eryaman halı yıkama fabrikamızın her biriminde işinin uzmanı olan personelimiz görev yapmakta. Kalite yönergelerimize uygun sonuçlar alabilmek için her kesin kendi birimi ile ilgili işi yapıyor olması gerekiyor. Bu aynı zamanda kontrol içinde kolaylık sağlıyor. Fabrikamızda yapılan her işlemin hangi personel tarafından icra edildiğinin bilinmesi çalışanlar üzerinde bir mesuliyet duygusu oluşturuyor. Böylece her kes işini kusursuz olarak yapmaya gayret ediyor.

Eryaman halı yıkama olarak zaten sürdürdüğümüz kaliteli hizmetin daha da iyisini sunmaya gayret ediyoruz. Yılın her döneminde mevsimsel şartlardan en az etkilenmek için sürekli yenileniyoruz.

Akrilik dokuma halılar ve kilimlerimiz profesyonel olarak hangi şartlar altında yıkama gerektirirı

Her çeşit halının yıkama işleminden hedeflenen hijyenik sonucu kazanmak için tecrübe gerektiren özel bazı koşulları sağlamak son derece önemlidir. Kaliteden anlayan bilinçli bir tüketici olarak şayet yetersiz vaziyetlerle karşı karşıya gelmekten endişeliyseniz halılarınızı vereceğiniz halı yıkama fabrikasını seçmeden evvel, bazı şartları göz ardı etmemeniz gerekiyor. Tecrübeler gösteriyor ki akrilik dokuma halılar ve kilimlerimiz yıkanırken arzu edilen netice için, öncelikle bilmek gereken şey halıyı yıkayacak şirketin leke çıkarma ve temizlik konusunda titiz bir kilim ve halı yıkama firması olmasının gerekliliğidir. Kaldı ki kirlenen halıları yıkayan kuruluşun kalite göstergesi, disiplinli personel ve bununla birlikte uygulamada kullandığı endüstriyel ekipmanların standartlara uygunluğuyla mukayese edilir. Halıların yıkanması işinde başlangıç, halıları alacak servisin dediği süre içerisinde yıkanacak malzemeyi almasıdır ki, bu kısım ile ilgili ek bir para alınmamaktadır. Bu anlamda uzman bir temizlik firması kesin olarak anlaşılan sürede halıları alır. İşletmedeki yıkama alanına alınan halı ve kilimler, öncelikle dokuma özelliklerine göre ayrı bölümlere alınır çünkü, her cins halı birlikte yıkama yapılamaz. Makine sistemlerinin gelişmesiyle birlikte günümüzde iki tip halı ve kilim yıkama metodu izlenmeye başlanmıştır ki, bu metotlardan bir tanesi meçle elde yıkama olarak tabir edilen şekil, ikincisiyse otomatik halı yıkama makinesiyle icra edilen yıkama türüdür. Otomasyonlu halı ve kilim yıkama makineleri ile yapılan yıkama işinin eski usule göre epeyce çok avantajı mevcuttur ki, bu yararların en önemli olanı sanırım daha yüksek kalitede yıkama yapılmasıdır. Akrilik dokuma halılar ve kilimlerimiz elde belki de ful otomatik yöntemle yıkanacak olabilir ancak leke çıkarıcı deterjanın kalitesi yıkamanın kalitesini neredeyse tamamen etkileyen bir özelliktedir. Bu işlerde başarılı bir neticeye varmak için bakteri temizleme özelliği olan temizlik malzemeleri ile yıkama yapmak büyük öneme sahiptir. Yıkaması tamamlanmış halıların çabuk bir şekilde kurumasının gerçekleşmesinde sıkma makinesinin kullanılması, kurumanın başarısı için oldukça önemlidir. Santrifüj makinesinde suyu alınan halı ve yolluklar asılmaya gereksinim duyar ki, güneşle dezenfeksiyon bir tek bu koşulla sağlanır. Tam manasıyla kuruyan kurumuş olan halı ve kilimler kontrol edilmesi maksadıyla son kontrol noktasına getirilir ve bu kısımda lekelerin kontrolü ile beraber poşetleme uygulamaları yapılır. Paket işlemleri de neticelenen halılar kayıt fişlerine göre bir araya getirilecek şekilde ayrılıp, sevkiyat elemanlarına yönlendirilir ve istenen anda halılar verilen adrese dağıtılır.