Eryaman halı yıkama ambalajlama

Eryaman halı yıkama fabrikamızda yıkama işlemi tamamlanmış olan halılar sevkıyat bölümüne geldiğinde son kontrolleri yapılarak ambalajlanırlar. Bu ambalajların tek bir amacı vardır oda sevkıyat esansında halının dış ortamdan muhafaza edilmesidir. Yapılan ambalajlar kesinlikle saklama amaçlı değildir. Zira plastik malzemeden seçilen bu ambalajlar hava geçirmemektedirler.

Halıların saklanması için gerekli ortamın nemli olmaması gerekirken, ambalajınsa nem yapmama özelliğinin olması gerekmektedir. Plastik malzemelerde hava geçirgenliği neredeyse sıfırdır. Az da olsa nem barındıran halılar plastik ambalajlarda muhafaza edilecek olursa küflenme gibi bir problem gündeme gelebilmektedir. Küf lekelerinin giderilememesi ise başlı başına bir sorundur.

Eryaman halı yıkama olarak kullanmadığınız halıları sakladığınızın odanın rutubeti olmamasına dikkat etmenizi önemle hatırlatmak isteriz. Nem tüm dokuma ürünlerde olduğu gibi, halıların ömrünü kısaltan baş etkenlerdendir.

Halıların saklanma koşulları mevsimsel faktörlere göre de değişiklik gösterebilmektedir. Sıcak ve kuru yaz günlerinde halıların ambalajları içerisinde kalmasının bir sakıncası yoktur. Elbette en azından hava sirkülasyonunu sağlamak için bir delik açmak kaydıyla. Nemli ve soğuk kış günlerinde ise bu ambalajlar derhal açılmalı, az da olsa ambalaj içerisinde bekletilmemelidir. Eryaman halı yıkama olarak bu önemli konuyu hemen her teslimatımızda da hatırlatıyoruz.