Eryaman halı yıkama ambalajlama

Eryaman halı yıkama fabrikamızda yıkama işlemi tamamlanmış olan halılar sevkıyat bölümüne geldiğinde son kontrolleri yapılarak ambalajlanırlar. Bu ambalajların tek bir amacı vardır oda sevkıyat esansında halının dış ortamdan muhafaza edilmesidir. Yapılan ambalajlar kesinlikle saklama amaçlı değildir. Zira plastik malzemeden seçilen bu ambalajlar hava geçirmemektedirler.

Halıların saklanması için gerekli ortamın nemli olmaması gerekirken, ambalajınsa nem yapmama özelliğinin olması gerekmektedir. Plastik malzemelerde hava geçirgenliği neredeyse sıfırdır. Az da olsa nem barındıran halılar plastik ambalajlarda muhafaza edilecek olursa küflenme gibi bir problem gündeme gelebilmektedir. Küf lekelerinin giderilememesi ise başlı başına bir sorundur.

Eryaman halı yıkama olarak kullanmadığınız halıları sakladığınızın odanın rutubeti olmamasına dikkat etmenizi önemle hatırlatmak isteriz. Nem tüm dokuma ürünlerde olduğu gibi, halıların ömrünü kısaltan baş etkenlerdendir.

Halıların saklanma koşulları mevsimsel faktörlere göre de değişiklik gösterebilmektedir. Sıcak ve kuru yaz günlerinde halıların ambalajları içerisinde kalmasının bir sakıncası yoktur. Elbette en azından hava sirkülasyonunu sağlamak için bir delik açmak kaydıyla. Nemli ve soğuk kış günlerinde ise bu ambalajlar derhal açılmalı, az da olsa ambalaj içerisinde bekletilmemelidir. Eryaman halı yıkama olarak bu önemli konuyu hemen her teslimatımızda da hatırlatıyoruz.

Renkli halılar sorunsuz bir şekilde nasıl malzemeler kullanılarak yıkanabilirı

Halı ve kilimlerin temizlenmesinden beklenen hijyenik neticeyi almak için özveri gerektiren bir takım şartlara uymak gerekliliktir. Hijyenden ödün vermeyen bilinçli bir müşteri olarak en azından yeterince kaliteli olmayan bir sonuçla karşı karşıya kalmaktan tedirginlik duyuyorsanız, halı yıkama işinizi vereceğiniz halı firmasına iş verirken bazı hususları araştırmalısınız. Söylemek gerekir ki renkli halılar yıkanırken istenen kaliteli neticeye varmak için ilk olarak bilinmesi gereken şey, halıların verileceği şirketin hijyenik yıkamada son derece titiz bir halı yıkama kuruluşu olmasının gerekliliğidir. Bir manada kirlenmiş halımızı yıkayacak fabrikanın yaptığı işteki kalite, işini seven personel ve elindeki temizlik malzemelerinin kalitesiyle ölçülür. Kilim ve halı yıkama başlangıç aşaması, halı yıkama servisinin belirlenen zaman içerisinde halıları teslim almasıdır ki, bu işlem ile ilgili fazladan bir ödeme talep edilmemektedir. Bilmelisiniz ki profesyonel bir halı temizleme firması geç kalmadan söylediği sürede halıları almaya gelir. Personel tarafından yıkama bölümüne taşınmış olan halılar, karıştırılmadan lekeleri göz önüne alınarak bölümlere ayrılır çünkü, bütün halılar aynı teknikle yıkama işlemine tabi tutulamaz. Teknolojinin geldiği noktada günümüzde iki türlü yıkama tekniği izlenmeye başlanmıştır ki, bunlardan ilki meç aracılığı ile yıkama diye anılan teknik, diğeri ise otomatik sistemle yapılan yıkama türüdür. Otomatik sistem halı yıkama makinalarıyla yaptığımız yıkamanın meçle yıkamaya göre pek çok avantajı mevcuttur ve bu faydaların en dikkat çekicisi her halde halıların daha fazla yıkanmasıdır. Renkli halılar eski usulle hatta tam otomatik sistemle yıkanabilir ama deterjan seçimi yıkama işinin kalitesini direk manada değiştirir. Bu anlamda, umulan sonucu almak için antibakteriyel özellikte endüstriyel deterjanlar ile uygulama yapmak büyük önem arz etmektedir. Yıkaması tamamlanmış halıların istenen sürede kurumasının sağlanmasında bu iş için yapılmış bir sıkma makinesinin kullanılması, kurumanın kusursuz olması için gerçekten önemlidir. Otomatik sıkma makinesinden çıkarılan halı ve yolluklar asılmaya ihtiyaç duyar ki, bakterisiz yıkama tam anlamıyla bu şartla sağlanır. Güneşte kuruması gerçekleşen halı ve yolluklar kontrol edilmesi için denetleme alanına alınır ve bu birimde tarama ile beraber paket uygulamaları yapılır. Bütün aşamaları da tamamlanmış olan halı ve kilimler etiketlerine göre bir sıralama yapılacak biçimde düzenlenip, servis bölümüne yönlendirilir ki, istenen saatler içinde halılar adreslerine ulaştırılır.