Eryaman Halı Yıkama Süreleri

Halı yıkama süreleri sizce neye bağlı olarak belirlenirı Acaba halıların yıkanması daha önceden hazırlanmış kurallara bağlı olarak mı yapılmalıdırı Yoksa değişen şartlar halı yıkama sürelerini de mi değiştirmektedirı Her halde değişen şartlara bağımlı olarak halıların yıkama süreleri de değişmektedir. Gerçek olan bir şey varsa o da halıların yıkanama sürelerinin iyi tayin edilmesinin gerekliliğidir.

Halıların yıkanma süresinin gelip gelmediği konusunda farklı düşünenler olabilir. Eryaman halı yıkama olarak elbette ki her düşünceye saygılıyız. Ancak iş sağlığa dayanıyorsa bu konuda fikir yürütmek ne derece doğrudur sizce? Eminim insanlar halıların diplerini analiz edebiliyor olsalardı bu görünüme razı olamaz, belki de halılarının yıkanma sürelerini yarı yarıya düşürürlerdi. Halıların dipleri bakteri yuvası olmaya tam anlamı ile müsaittir. Zamanla tabakalaşan kirler üzerinde bakterilerin üremesine izin vermemek için, halıların düzenli olarak halı yıkama uzmanı aracılığı ile yıkattırması gereklidir. Eryaman halı yıkama bu konuda tam anlamı ile profesyoneldir. Eğer bu sene fazla kirlenmedi yıkatmaya gerek yok diye düşünecek olursanız işiniz zor demektir. Halıların hijyenik yapısının sağlanması ve sürekliliği için mutlaka periyodik olarak halılarınızı yıkatmalısınız.

Eryaman halı yıkama olarak halıların yıkanma sürelerinin belirlenmesi konusunda sağlık gereksinimlerinin de göz önünde bulundurulmasının gerekliliğini bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Gelişen teknolojilerin halı yıkama sektöründe de kendisini göstermesi sayesinde artık kış yada yaz mevsimi fark etmeksizin halı yıkama yapabilmekteyiz.

Boyası akan halılar problemsiz biçimde ne tür leke çıkarma deterjanlarıyla yıkanmaya ihtiyaç duyarı

Yoğun kullanılan halıların temizlenmesinden istenen kaliteli sonucu elde etmek için uzmanlık gerektiren özel şartların yerine getirilmesi olmazsa olmaz önem arz etmektedir. Beklentileri yüksek birisiyseniz ve eğer hoş olmayan vaziyetlerle karşı karşıya kalmaktan çekiniyorsanız, yıkama yaptıracağınız yıkama fabrikasını seçerken bazı önemli şeyleri bilmeniz gerekiyor. Bana sorarsanız boyası akan halılar yıkanırken iyi bir yıkama için hepsinden evvel dikkatli olunması gereken konu, kilim ve halıların yıkatılacağı fabrikanın halıların yıkanmasında yeterince bilgili bir halı ve kilim fabrikası olmasındaki gerekliliktir. Bir şekilde kilim ve halıları yıkayacak işletmenin işçilik kalitesi, uzman personel ve bununla birlikte elindeki temizlik malzemelerinin kalitesinin yüksek olmasıyla ölçülebilir. Halı yıkamada başlangıç, halı toplama aracının anlaşılan saatler içinde adresinize gelmesidir ki, bu iş için ilave bir ücret alınmamaktadır. Dikkat edin özverili bir halı yıkama ve overlok şirketi kesinlikle belirlenen saatte adresinizde olacaktır. Servis aracıyla yıkama bölümüne getirilen yıkanacak malzemeler, karıştırılmadan iplik özellikleri tespit edilerek gruplara ayrılır çünkü, farklı yapıdaki halılar aynı malzemelerle yıkama yapılamaz. Yeni halı yıkama makineleri sayesinde günümüzde iki tip halı ve kilim yıkama metodu izlenmeye başlanmıştır ve bu sistemlerden bir tanesi meç kullanarak yıkama şeklinde isimlendirilen teknik, diğeriyse otomatik sistemle icra edilen yıkama sistemidir. Tam otomatik halı yıkama makinalarıyla icra ettiğimiz yıkama işinin elde yapılan yıkamaya göre epeyce çok avantajı vardır ve bu yararlardan en dikkat çekicisi sanırım yıkama kalitesinin daha yüksek olmasıdır. Boyası akan halılar manuel olarak belki de ful otomatik teknikle yıkanıyor olabilir ancak antibakteriyel deterjan kullanımı halı yıkamanın başarı oranını neredeyse tamamen değiştirir. Halı yıkama işlerinde olumlu bir sonuç almak için antibakteriyel özellikte deterjanlar ile çalışmak olmazsa olmaz öneme sahiptir. Yıkanan halıların hızlıca kurumasının gerçekleşmesinde bu iş için yapılmış bir sıkma makinesiyle halıyı sıkmak, kurumanın problemsiz halledilmesi için oldukça önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinde sıkılan halı ve kilimler yine de askıya asılmaya gereksinim duyar ki, güneşle dezenfeksiyon tam anlamıyla bu metotla sağlanabilir. Yüzde yüz kurumuş olan halı ve yolluklar kontrol edilmesi için denetim masasına taşınır ve bu birimde halıların son hali ile birlikte parfüm ve çalışmaları yapılır. Son işlemleri neticelenen halı ve kilimler fiş numaralarına göre bir sıralama sağlanacak şekilde ayrıştırılıp, sevkiyat elemanlarına teslim edilir ve söylenilen saatler arasında halı ve kilimler tüketicilere teslim edilir.