Eryaman Halı Kurutma Santrafüj

Eryaman halı yıkama fabrikamızda kullanılan sıkma makineleri içinde bulunduğumuz şu soğuk kış günlerinde daha da önem kazanmış durumdalar. Halıların kurutulması ister yaz isterse kış mevsiminde olsun ancak bu sıkma makinelerinin yardımı ile yapılırlar. Santrafüj adı verilen bu sıkma makinelerinin iki tipi vardır.

Birinci tip olan santrafüz makineleri piyasadaki geçerliliğini neredeyse tamamıyla kaybetmiş durumdadır. Eryaman halı yıkama fabrikamızda da bu tip santrafüz makineleri kullanılmamaktadır. Zira bu tip santrafüz makineleri sitemizdeki örnek videolarda da gösterildiği gibi halıların katlanmak suretiyle yerleştirildiği modellerdi. Eryaman halı yıkama olarak pek çok kere dile getirdiğimiz gibi halıların katlanmaları uygun değildir.

İkinci tip olan ve şuan hemen her profesyonel halı yıkama fabrikasının tercih ettiği rulo tip halı sıkma makineleridir. Eryaman halı yıkama fabrikamızda da değişik ebatlarda mevcut olan bu makineler halıların kurutulma işlemlerinde olmazsa olmaz öneme sahiptirler. Çamaşır makinelerinin sıkma işlemine benzer şekilde çalışan bu makineler halıları %90 kuru olarak çıkarmaktadırlar.

Eryaman halı yıkama olarak mevsimsel şartlardan en az etkilenmek suretiyle yıkama ve kurutma işlemlerinizi gerçekleştirebiliyoruz. Profesyonel fabrikalar sayesinde artık yazın gelmesini beklemek zorunda değilsiniz.