Eryaman Halı Kurutma Santrafüj

Eryaman halı yıkama fabrikamızda kullanılan sıkma makineleri içinde bulunduğumuz şu soğuk kış günlerinde daha da önem kazanmış durumdalar. Halıların kurutulması ister yaz isterse kış mevsiminde olsun ancak bu sıkma makinelerinin yardımı ile yapılırlar. Santrafüj adı verilen bu sıkma makinelerinin iki tipi vardır.

Birinci tip olan santrafüz makineleri piyasadaki geçerliliğini neredeyse tamamıyla kaybetmiş durumdadır. Eryaman halı yıkama fabrikamızda da bu tip santrafüz makineleri kullanılmamaktadır. Zira bu tip santrafüz makineleri sitemizdeki örnek videolarda da gösterildiği gibi halıların katlanmak suretiyle yerleştirildiği modellerdi. Eryaman halı yıkama olarak pek çok kere dile getirdiğimiz gibi halıların katlanmaları uygun değildir.

İkinci tip olan ve şuan hemen her profesyonel halı yıkama fabrikasının tercih ettiği rulo tip halı sıkma makineleridir. Eryaman halı yıkama fabrikamızda da değişik ebatlarda mevcut olan bu makineler halıların kurutulma işlemlerinde olmazsa olmaz öneme sahiptirler. Çamaşır makinelerinin sıkma işlemine benzer şekilde çalışan bu makineler halıları %90 kuru olarak çıkarmaktadırlar.

Eryaman halı yıkama olarak mevsimsel şartlardan en az etkilenmek suretiyle yıkama ve kurutma işlemlerinizi gerçekleştirebiliyoruz. Profesyonel fabrikalar sayesinde artık yazın gelmesini beklemek zorunda değilsiniz.

Kars işi halı ve kilimler antibakteriyel biçimde hangi leke çıkarma deterjanlarıyla yıkanabilirı

Kilim ve halıların temizlenmesinden istenen sağlıklı neticeyi elde etmek için tecrübe gerektiren bazı normları oluşturmak olmazsa olmaz önem arz etmektedir. Hijyene önem veren bir müşteri iseniz ve bu sefer hijyen kalitesi düşük neticelerle muhatap olmaktan endişeleniyor iseniz, yıkama yaptıracağınız yıkama firmasını seçmeden evvel önemli şartları bilmeniz gerekiyor. Bize sorarsanız Kars işi halı ve kilimler yıkanırken yüksek kaliteli yıkama için, ilk önce dikkatli olunması gereken konu halımızı temizleyecek şirketin leke çıkarma ve temizlik konusunda son derece titiz bir halı ve kilim firması olmasındaki zaruriyettir. Bir manada kirlenen halıları yıkayan kuruluşun yıkama kalitesi, düzenli çalışan personel ve bununla beraber, elindeki malzemelerin kalitesiyle bilinir. Halı ve kilim yıkamada ilk adım, halı yıkama servisinin önceden bilinen saatler arasında halıları teslim almasıdır ve bu işlem için artı bir para verilmemektedir. Dikkat edin kaliteli iş yapan bir temizlik firması bir şekilde anlaşılan saatte almaya gelir halıları. Bu arada yıkama birimine getirilen halı ve kilimler, evvela dokuma türleri göz önüne alınarak yıkamaya hazırlanır zira her halı aynı deterjanlarla yıkanmaz. Makine sistemlerinin gelişmesiyle birlikte son günlerde bir birinden farklı iki halı ve kilim yıkama metodu uygulanmaya başlanmıştır ve bu sistemlerden birincisi meçle yıkama şeklinde adlandırılan yol, öbürü ise tam otomatik sistemlerle icra edilen yıkama şeklidir. Otomatik bantlı sistem halı ve kilim yıkama makineleri ile sürdürdüğümüz yıkama işinin eski usule göre fazlaca avantajı sıralanabilir ki, bu avantajlardan en önemlisi sanırım personelden kaynaklanan hataların azalmasıdır. Kars işi halı ve kilimler elde ya da otomatik teknikle yıkanıyor olabilir ama leke çıkarıcı deterjanın kalitesi halı yıkama işinin başarı seyrini direk olarak değiştiren bir özelliktedir. Bu manada olumlu sonucu elde etmek için bakteri temizleme özelliği olan halı yıkama şampuanları kullanmak fazlaca önemlidir. Yıkama işi bitirilen halıların çabuk bir şekilde kurumasının sağlanmasında bu işe özel bir sıkma makinesinin kullanılması, kurutmanın amaçlandığı gibi olması için çok önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesinde sıkılan halı ve kilimler güneşe tutulmaya gereksinim duyar ki, bakterilerden arınma ancak bu metotla olabilir. Kurutmalıklarda kuruduğu tespit edilen halı ve kilimler son kontroller için denetim yerine taşınır ki, bu masada lekelerin kontrolü ile birlikte ambalaj çalışmaları yapılır. Son kalan işlemleri nihayete eren halı ve kilimler her müşteriye bakılarak bir araya getirilecek şekilde düzenlenip, dağıtım personeline aktarılır ve böylece belirlenen saatler içinde halılar ve yolluklar müşterilere sevk edilir.