Derinlemesine halı yıkama

Bir halının yıkama sonrası kontrolünü nasıl yaparsınız? Daha doğrusu yıkattığınız halının gerçekten istenen ölçüde temiz olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Eryaman halı yıkama olarak gözlemlediğimiz kadarıyla genellikle yüzeysel olarak bir inceleme yapılıyor. Şayet halının üzerindeki görünen lekeler çıkarılmış ise halının temiz olduğu kanaatine varılıyor.

Eryaman halı yıkama olarak yaptığımız derinlemesine temizlik işlemlerinin bu yüzeysel temizlik kontrolü ile anlaşılamayacağını düşünüyoruz. Zira Eryaman halı yıkama firmamızda yaptığımız temizlik işlemlerinin tamamı yüksek hijyen kalitesine sahiptir. Bu hijyen kalitemiz sadece halı yüzeyinde değil, diplerinde de hakimdir.

Bilindiği üzere halılar ipliksi yapılarından kaynaklanan özellikleri sayesinde, kirleri dip bölgelerine çekiyorlar. Zamanla bu kirler tortulaşıyor. Bu sebeple bir halının en kirli bölgesi dip bölgeleridir. Eryaman halı yıkama olarak buna yakından şahidiz. istisnasız tüm halı modellerinde karşılaştığım bu durumla mücadele etmek için çok özel bir makine kullanıyoruz. Eryaman halı yıkama fabrikamızda kullandığımız bu makine halının iplik diplerini ayırarak fırçalama ve bu bölgeye özel ek bir yıkama yapıyor. Çok nadir halı yıkama yıkama fabrikasında bulunan bu makine sayesinde sizlere eşsiz bir hijyen kalitesi sunuyoruz.

Bu iddiamızı kanıtlamak için halıların dip bölgelerine kadar kontrol etmenizi özellikle öneriyoruz.

Eryaman halı yıkama olarak sıradan bir halı yıkama fabrikası olarak anılmamak için her türlü çabayı gösteriyoruz. Bunun için abartılı ve yanıltıcı yöntemlerle müşterilerimizin gözü boyamayı değil gerçek bir temizlik kalitesi sunmayı değerli görüyoruz.

Saçaklı halı kilim ve yolluklar antibakteriyel bir şekilde ne tür koşullarda yıkama yapılırı

Evlerde kullanılan halıların yıkama işleminden amaçlanan sağlıklı sonucu almak için uzmanlık gerektiren belirli normları yerine getirmek çok önemlidir. Beklentileri yüksek bir halı sahibi olarak şayet istenmeyen durumlarla karşılaşmaktan tedirginlik duyuyorsanız, yıkama işinizi vereceğiniz yıkama fabrikasıyla çalışırken önemli kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Kanaatimce saçaklı halı kilim ve yolluklar yıkanırken başarılı bir sonuç için evvela önem verilmesi gereken konu, halı yıkama işimizi görecek firmanın yıkama ve leke çıkarmada tecrübeli bir yıkama işletmesi olması gerektiğidir. Bir şekilde kirlenmiş halımızı yıkayacak işletmenin işçilik kalitesi, düzenli çalışan bir çalışma ekibi ve bununla birlikte elindeki malzemelerin kalite standartlarına uygunluğu ile ölçülür. Halıların yıkanması işinde ilk adım ücretsiz servisin beklenen zaman içerisinde halıları almasıdır ve bu iş ile ilgili ekstradan bir para talep edilmemelidir. Dikkat edin özverili bir yıkama işletmesi bir şekilde sözleşilen zamanda halıları almaya gelir. Firmadaki yıkama yapılacak yere taşınan halılar, evvela leke türleri göz önüne alınarak yıkamaya hazırlanır çünkü, bütün halılar aynı ekipmanlarla yıkanmamalıdır. İlerleyen teknoloji ile beraber bu gün iki çeşit halı yıkama sistemi ortaya çıkmıştır ki, bu metotlardan bir tanesi meçle elde yıkama şeklinde anılan sistem, diğeriyse otomatik halı yıkama makinesiyle sürdürülen yıkama şeklidir. Otomatik bantlı sistem halı ve kilim yıkama makinesiyle sürdürdüğümüz yıkamanın elle yıkamaya göre pek çok faydası bulunmaktadır ve bu yararlardan en önemli olanı sanırım daha özenli bir yıkama yapılmasıdır. Saçaklı halı kilim ve yolluklar eski sistemle belki de bantlı teknikle yıkanıyor olabilir ama kaliteli deterjan kullanımı hijyenin başarı oranını kesin bir şekilde değiştirmektedir. Zira olumlu sonucu almak için bakteri temizleme özelliği olan halı yıkama şampuanları uygulamak son derece önemlidir. Yıkama işi bitirilen halıların derhal kurumasının sağlanmasında otomatik bir sıkma makinesi kullanmak, kurumanın kalitesi için büyük önem teşkil etmektedir. Santrifüj makinesinden çıkan halı ve kilimler askılara asılmaya ihtiyaç duyar ki, iyi bir dezenfeksiyon tam anlamıyla bu metotla sağlanabilir. Gerektiği kadar kuruduğu gözlemlenen halı ve yolluklar son kontrollerin yapılması için denetleme bölümüne taşınır ki, bu alanda halıların son durumu ile beraber ambalajlama ve parfümleme uygulamaları yapılır. Bütün işlemleri sonuçlanmış olan halı ve yolluklar adreslerine göre bir araya getirilecek biçimde düzenlenip, sevkiyat personeline aktarılır ve böylece söz verilen saatte halı ve yolluklar teslimat noktasına teslim edilir.