Çift yönlü halı yıkama

Eryaman halı yıkama fabrikamızda kaliteli bir halı yıkama işleminden beklentilerimiz vardır. Müşterilerimizin büyük çoğunluğu sadece lekelerin çıkarılması ile alakadar olurlarken, biz daha geniş çerçevede olayı değerlendiriyoruz. Elbette lekelerin çıkarılması önemlidir. Bunu sağlamak için Eryaman halı yıkama olarak son teknolojik ürünleri kullanıyoruz. Ama bunun yanında halının dezenfektasyonu için de uğraş veriyoruz.

Eryaman halı yıkama olarak bu gün geldiğimiz noktada müşterilerimize hem eşsiz bir temizlik ve hem de derinlemesine bir arınma sunuyoruz.

İyi halı yıkamayı, leke çıkarmayla özleştiren pek çok firma gibi yüzeysel temizlikle ilgilenmiyoruz. Bizim için halı yıka sağlık ilişkisi büyük önem arz etmektedir. Eryaman halı yıkama fabrikamızda kullandığımız tüm makineler ve tüm deterjanlar bu esas üzere tercih edilmiştir.

Eryaman halı yıkama fabrikamızın en önemli özelliklerinden birisi de halıların çift yönlü olarak yıkanmasıdır. Çoğu halı yıkama fabrikasında olmayan bu özelliğimiz sayesinde halılarınızın hem arkasını hem de önünü yıkayarak, çift yönlü bir hijyen sunuyoruz.

Hepimizin bildiği gibi halıların dip bölgeleri yüzeylerine oranla çok daha fazla kirlenmektedir. Bu da halının tersinin de çok fazla bakteri barındırdığı anlamını taşır. Pek fazla dikkate alınmayan bu durumu Eryaman halı yıkama olarak çok önemsiyor ve çift yönlü halı yıkama tekniği ile halıların önünü de arkasını da yıkıyoruz.

Eski halı ve yolluklar hijyenik bir şekilde hangi ekipmanlar aracılığıyla yıkama gerektirirı

Bir halının yıkanmasından istenen başarılı neticeyi almak için özen gerektiren bir dizi şartların yerine getirilmesi çok önemlidir. Temizlikte titiz bilinçli bir tüketici olarak en azından düşük kaliteli neticelerle karşılaşmaktan endişe duyuyorsanız; halılarınızı teslim edeceğiniz yıkama fabrikasını seçmeden evvel bazı önemli hususları bilip dikkatli olmanız gerekiyor. Bize göze eski halı ve yolluklar yıkanırken arzu edilen netice için ilk olarak dikkatli olunacak husus, kirlenmiş halıların yıkattırılacağı fabrikanın yıkama ve leke çıkarmada uzmanlaşmış bir halı yıkama firması olması gerektiğidir. Kaldı ki halı ve kilimleri yıkayan işletmenin yaptığı işteki kalite, düzenli eleman kadrosu ve bununla birlikte, elindeki endüstriyel ekipmanların uygun standartlarda anlaşılır. Bu işlemlerde ilk prosedür, halı toplama servisinin önceden bilinen zaman diliminde halıları teslim almasıdır ve bu aşama için ilave bir para istenmemelidir. Bizce kaliteli iş yapan bir halı yıkama ve overlok kuruluşu mutlaka belirtilen anda verdiğiniz adrese gelir. Bu yolla yıkama yerine alınan halılar karıştırılmadan leke türlerine göre yıkamaya hazır hale getirilir zira her cins halı aynı malzemelerle yıkama yapılamaz. Yeni halı yıkama makineleri sayesinde bu devirde farklı iki halı ve kilim yıkama şekli gündeme gelmiştir ve bu yöntemlerden birincisi elle yıkama şeklinde tarif edilen sistem, öbürüyse tam otomatik yıkama makinesi ile icra edilen yıkama sistemidir. Tam otomatik sistemli halı ve kilim yıkama makinesiyle icra ettiğimiz yıkamanın önceki sisteme göre epeyce çok avantajı gündeme gelir ve bu faydalardan en fazla önemli olanı her halde detaylı yıkamadır. Eski halı ve yolluklar elde belki de bantlı yöntemle yıkattırılabilir ancak kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak halı yıkama işinin kalite derecesini direk olarak etkileyen bir özelliktedir. Bu manada, başarılı bir neticeye varmak için bakterileri arındırabilen endüstriyel deterjanlar uygulamak olmazsa olmaz öneme sahiptir. Halıların biran evvel kurumasının gerçekleşmesinde halı sıkma makinesi kullanmak, bu işin sorunsuz olması için çok önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinde sıkılan halı ve kilimler asılmaya gereksinim duyar ki, bakterilerin yok olması yalnızca bu yolla olur. Yeterli oranda kurumuş olan halı ve yolluklar kontrol amacıyla sonuç noktasına taşınır ve bu masada leke kontrolleri ile birlikte paket işlemleri yapılır. Paket işleri de tamamlanmış olan halılar barkotlarına göre bir arada tutulacak şekilde gruplara ayrılıp, servis personeline gönderilir ve önceden bilinen gün ve saatte halılar teslimat adresine teslim edilir.