Ankara Eryaman Halı Yıkama

Ankara Eryaman halı yıkama fabrikası kurulduğunda bugüne halı yıkama, yorgan yıkama ve overlok hizmetleri veren ve işinde gereken özveriye sahip bir firmadır. Firmamız Ankara Eryaman halı yıkama sadece halı yıkama, battaniye yıkama, yorgan yıkama ve overlok işleri yapar. Oto yıkama firmalarıyla hiç bir bağlantısı yoktur. Zaten böyle bir ortamda halı yıkanmasını da uygun görmüyoruz. Birbirlerinden tamamen farklı işlerdir. Ankara Eryaman halı yıkama olarak halılarınızı uygun hijyen ortamı içerisinde yıkama gayreti içerisindeyiz. Halı yıkama işi basite alınacak bir iş değildir. Son derece zor, meşakkatli bir faaliyettir. Ankara Eryaman halı yıkama fabrikamız bu zorlukları üstün teknolojik alt yapısı ile en aza indirerek siz değerli kullanıcılarına en iyi hizmeti vermeye çalışıyor.

Ankara Eryaman halı yıkama fabrikamızda bir çok aşamadan oluşan halı yıkama işlemlerini şöyle sıralayabiliriz. Öncelikle bize Ankara Eryaman halı yıkama fabrikamıza ulaştığınız takdirde olabilecek en kısa zaman zarfında, halılarınız makbuz karşılığı alınırlar. Servis aracımıza konulan halılar burada etiketlenerek, diğer başka müşterilerimizin halılarıyla karışmamaları sağlanır. Ankara Eryaman Halı Yıkama fabrikamıza gelen halılar başlangıç olarak türlerine göre ayrımları gerçekleştirilirler. Yapısal özelliklerine göre ayrılmış olan halılar hangi teknikle yıkanacak ise ayrı bölümlerde yıkamaya alınırlar.

Bazı halılar elde bazıları ise otomatik makine ile yıkanırlar. Gerekli hijyen koşullarına sahip olmuş olan bu yıkanmış halılar, sıkma kurutma makineleriyle %90 a varan bir kurutma sağlanarak çıkarlar. Hemen hemen kuru çıkan halılar kapalı ortamda tam olarak kurutulmak üzere bekletilirler. %100 yakın kurutulması sağlanmış halılar Ankara Eryaman halı yıkama fabrikamızın paketleme bölümüne gelir. Bu kısımda hem halının son kontrolleri hem de fırçalama ve paketleme işlemleri yapılır. Eğer herhangi bir nedenden dolayı beğenilmeyen halılar tekrardan yıkama bölümüne gönderilerek ikinci yıkamaya alınarak, temizliği sağlanmış olur. Artık sağlıklı ortamlara dönüşmüş halılar kullanıcılarla buluşmaya hazır bir şekilde servise çıkar. Bizim için müşteri memnuniyeti her zaman birinci plandadır. Eryaman halı yıkama garantili ve hijyenik yıkama.

Özel desenli halı ve yolluklar sorunsuz olarak nasıl şartlarda yıkama yapılırı

Mikroplardan arındırmak istediğiniz halıların yıkanmasından hedeflenen kaliteli sonucu kazanmak için özen gerektiren kimi şartların yerine getirilmesi son derece önemlidir. Standartlara uygun hizmet bekleyen birisi olarak en azından kötü hallerle karşı karşıya gelmekten endişe duyuyorsanız; halılarınızı teslim edeceğiniz halı firmasına iş verirken önemli şartları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Tecrübelerimize göre özel desenli halı ve yolluklar yıkanırken sonradan üzülmemek için hepsinden önce dikkatli olunacak husus, halıların verileceği kuruluşun hijyen konusunda profesyonellerden oluşan bir halı yıkama şirketi olmasındaki mecburiyettir. Bir manada kirlenen halıları yıkayan işletmenin yaptığı işteki kalite, özverili eleman kadrosu ve bununla birlikte, elinde bulundurduğu temizlik malzemelerinin standartlara uygunluğuyla ölçülebilir. Halıların yıkatılmasında öncelikli adım, ücretsiz servisin randevulaşılan saatler içinde yıkanacak malzemeyi almasıdır ki, bu iş için ekstradan bir ücret alınmamalıdır. Bizce işinde uzmanlaşmış bir halı yıkama firması aşağı yukarı beklenen anda halıları alır. Bu şekilde yıkama yerine naklolan halı ve kilimler karışmaması için özellikleri tespit edilerek gruplanır çünkü, farklı özellikteki halılar aynı makine ve deterjanla yıkanamamaktadır. Teknolojinin geldiği noktada son senelerde iki ayrı yıkama yolu uygulanmaya başlanmıştır ki, bu sistemlerden birincisi meçle yıkama diye adlandırılan teknik, diğeriyse tam otomatik sistemlerle devam ettirilen yıkama tipidir. Çok programlı otomatik halı ve kilim yıkama makinesiyle icra edilen yıkama işlemlerinin eski sisteme göre bir sürü faydası gözlemlenir ki, bunlardan en mühim olanı sanıyorum detaylı yıkamadır. Özel desenli halı ve yolluklar manuel belki de otomatik teknikle yıkanıyor olabilir ama deterjan kalitesi halı yıkama işinin neticesini net olarak etkilemektedir. Çünkü umulan sonuç için bakteri temizleme özelliği olan halı yıkama şampuanları ile çalışmak gereklidir. Yıkanan halıların istenen sürede kurutulmasında özel bir sıkma makinesi kullanılması kurumanın kalitesi için büyük önem arz etmektedir. Otomatik sıkma makinesinden alınan halı ve kilimler güneş altında bekletilmeye gereksinim duyar ki iyi bir dezenfeksiyon sadece bu metotla sağlanabilir. Güneşte kuruması gerçekleşen halı ve kilimler kontrol edilmek üzere son kontrol alanına sevk olunur ki, bu bölümde halıların son durumu ile beraber paketleme çalışmaları yapılır. Ambalaj ve parfümleme aşamaları da tamamlanan halı ve kilimler mahallelere göre bir sıralama yapılacak biçimde ayrılıp, servis elemanlarına verilir ve böylece söylenilen saatler içinde halılar tüketicilere teslim edilir.